FK Velež Mostar

Večeras je na stadionu Grbavica u Sarajevu odigrana utakmica 2. pretkola UECL između FK Velež i AEK Athens FC. Nakon 90 minute sportske borbe na terenu, Rođeni su ostvarili veliku pobjedu rezultato 2:1, te tako sa minimalnom prednošću putuju u Atinu.

Pred utakmicu, Rođeni su ostali bez Zvonića i Radovca, tako da su na teren istrčali sljedeći igrači: Bogdanović – Ovčina, Isić, Zeljković, Dario – Hasanović, Pršeš – Ćosić, Anđušić, Brandao – Zajmović. Na klupi su bili Kačavenda, Alagić, Osmić, Radovac, Vehabović, Zubanović, Georgijević, Radović, Cvijanović i Dejanović.

Na drugoj strani igrali su: Tsintotas, Bakakis, Svarnas, Tzavellas, Lopes, Shakhov, Szymanski, Mantalos, Garcia, Albanis, Anarifard.

Rođeni su hrabro ušli u utakmicu, izašli visoko, međutim gosti prvi dolaze do gola preko Anarifada u 12. minuti. Ipak, velikom podrškom sa tribinama Rođeni nastavljaju sa hrabrom igrom, a to im se vratilo već u 14. minuti kada je Pršeš postigao fenomenalan gol, te tako utakmicu vratio u egal.

Do kraja poluvremena igralo se pretežno na sredini terena, Rođeni su preko Pršeša zaprijetili, dok je na drugoj strani gostima poništen gol zbog dosuđene ofsajd pozicije.

U drugom poluvremenu prvu šansu imaju gosti u 49. minuti preko Tzavellasa, čiji udarac je dodirnuo okvir gola. Nakon toga, Grbavica je eksplodirala u 53. minuti kada je Zajmović pogodio za vodstvo Veleža 2:1.

Nakon toga, AEK je pokušao da napravi pritisak pred golom Bogdanovića, ali bez neke velike prilike. U igru su ušli Vehabović i Georgijević umjesto Anđušića i Zajmovića, a nakon toga ušli su Radović i Dejanović umjesto Ćosića i Brandaa.

Priliku da poveća prednost Veleža imao je Georgijevića u 77. minuti, ali je dobro reagovao golman gostiju. Do kraja utakmice nije bilo većih prilika, tako da se Rođeni upisali jednu od najvećih pobjeda u svojoj dugoj historiji, a sigurno najveću nakon rata.