FK Velež Mostar

Danas je na stadionu Asim Ferhatović Hase odigrana utakmica 19. kola m:tel Premijer lige BiH između FK Sarajevo i FK Velež. Na kraju, zaslužena pobjeda Veleža rezultatom 0:2 (Photo: SportSport.ba)

Trener Feđa Dudić na teren je poslao sljedećih 11: Bogdanović, Radović, Zeljković, Ćosić, Anđušić, Isić, Peco, Zajmović, Džanković, Radovac, Drina.

Za FK Sarajevo su igrali: Dizdarević, Pidro, Lazić, Oremuš, Đokanović, Velkoski, Cmiljanić, Bagarić, Palić, Kurdić, Dupovac.

Po izuzetno teškom terenu Rođeni odlično otvaraju utakmicu. U 9. minuti Peco odlično pronalazi Anđušića u sredini 16-erca koji glavom odlično pogađa mrežu Dizdarevića za 0:1. Već u 17. minuti na semaforu je stajalo 0:2 za Velež. Radović je prekšajem zaustavljen u 16-ercu a sudija Bandić pokazuje na penal, sa kojeg je siguran Zajmović.

Sarajevo je nakon drugog primljenog gola pojačao pritisak na gol Veleža, te je preko Cmiljanića, Bagarića i Oremuša imao dobre prilike, ali je ovaj put sreća poslužila Rođene, te je ostalo 0:2. Trener domaćina bio je nezadovoljan stanjem na terenu, pa je u 30. minuti izvršio dvostruku izmjenu kada su ušli Varešanović i Šabanović umjesto Lazića i Palića.

Na drugoj strani, trener Dudić je u 33. minuti u igru uveo Cvijanovića umjesto Džankovića koji je imao problema sa povredom. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata, tako da su Rođeni otišli na odmor sa dva gola prednosti.

Drugo poluvrijeme Rođeni otvaraju bez izmjena. Težak teren postao je još teži, tako da se nije mogla razviti pas igra, pa su Rođeni taktički prepustili loptu Sarajevu, te uspješno kontrolisali igru. U 59. minuti u igru su ušli Hasanović i Dejanović, a iz igre su izašli Zajmović i debitant Drina, koji je opravdao ukazano povjerenje.

U 74. minuti priliku za igru dobili su Brandao umjesto Pece i Vehabović umjesto Anđušića. Upravo je Vehabović u 81. minuti imao priliku da se upiše u strijelce, ali je Dizdarević odlično reagovao. Pred kraj utakmice nastala je gužva i naguravanje igrača, a najgore je prošao Šabanović koji je dobio crveni karton.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, tako da su Rođeni upisali važnu i veliku pobjedu rezultatom 0:2, te tako prekinuli neugodnu tradiciju kada su u pitanju utakmice protiv FK Sarajevo na stadionu Koševo, odnosno na stadionu Asim Ferhatović Hase, s obzirom da je ovo prva pobjeda Veleža u poslijeratnom periodu.

Na ovaj način Rođeni su na najbolji mogući način završili su 2021. godinu, sigurno najuspješniju u poslijeratnom periodu Kluba.