FK Velež Mostar

Večeras je odigrana prva utakmica 3. pretkola UECL između IF Elfsborg i FK Velež Mostar. Nakon 90 minuta igre, završeno je remijem, 1:1, tako da odluka pada na stadionu Grbavica idući četvrtak.

Za Rođene su igrali: Bogdanović, Radović, Zeljković, Isić, Ferreyra, Pršeš, Hasanović, Ovčina, Anđušić, Ćosić, Zajmović.

Za Elfsborg su igrali: Ronning, Larsson, Vaisanen, Jarjue, Strand, Gojani, Romer, Holst, Alm, Frick, Okkels.

Utakmica se igrala na umjetnoj travi, što je u pripremi utakmice bila otežavajuća okolnost za Velež, ali se to na kraju nije previše osjetilo. Rođeni su hrabro otvorili meč, i već u četvrtoj minuti zamalo da Ćosić dođe u čistu situaciju za gol poslije fenomenalnog proigravanja od strane Pršeša. Ubrzo nakon toga, Pršeš iz prve šutira i lopta odlazi malo pord gola Elfsborga.

Prijetio je i Elfsborg, ali Velež je dobro izgledao nazad i nije dozvoljavao domaćinu da realizuje neku od prilika. Najbolju šansu u prvih pola sata imao je Elfsborg, ali je Larssonov udarac odbranio Bogdanović, izbacivši loptu u korner.

Velež je uzvratio preko Ovčine, koji odlučio sam da završi akciju, ali je ipak bio neprecizan. Golman Elfsborga je loptu skrenuo u korner, a upravo nakon tog ubačaja Mostarci dolaze do pogotka.

Radović koristi neopreznost švedske odbrane, pa loptu šalje u mrežu za veliko slavje Rođenih. Nažalost, radost je trajala svega minut-dva, pošto je Frick iskoristio lošu reakciju Zeljkovića i pogodio za 1:1. Sa tim se rezultatom otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme Rođeni otvaraju u istom sastavu. U drugom poluvremenu gledali smo ravnopravnu igru, gdje su Rođeni izgledali konkretnije i opasnije na terenu. Na kraju, završeno je bez pobjednika, te će tako odluka pasti na stadionu Grbavica narednog četvrtka.