FK Velež Mostar

Na stadionu Rođeni danas je odigrana utakmica u okviru 16. kola m:tel Premijer lige BiH između starih sportskih rivala, FK Velež i FK Sarajevo. Nakon 90 minuta sportske borbe na terenu, završeno je remijem bez golova, 0:0.

Rođeni su na teren istrčali u sljedećem sastavu: Bogdanović – Dario, Zvonić, Zeljković, Radović – Radovac, Ćosić, Osmić, Vehabović – Brandao, Mulić.

Na klupi su bili Kjosevski, Pršeš, Sijamija, Anđušić, Alagić, Cheshmedjiev, Ćivić, Jelovac i Čatić.

Za FK Sarajevo danas su igrali: Kovačević, Pidro, Hebibović, Rahmanović, Miličević, Pejović, Đokanović, Handžić, Dupovac, Tatar, Fanimo.

Na klupi su bili Dizdarević, D. Hodžić, Mustedanagić, Velkoski, Ramić, F. Hodžić, Jukić, Šerbečić i Sušić.

Utakmica je počela minutom šutnje u čast predsjednika FK Željezničar, Admira Džubura, koji nas je napustio u 57. godini života.

Prvi na utakmici prijeti Haris Handžić u 4. minuti, ali Bogdanović brani. Nakon toga, i u 6. minuti Handžić šutira, lopta ide pored gola. Na drugoj strani, Mulić je probao iz slobodnog udarca u 14. minuti, ali je živi zid blokirao. Nakon toga, Brandao odlično prolazi po lijevoj strani, ubacuje loptu u 16-erac, nakon čega Vehabović šutira glavom, ali Kovačević na pravom mjestu.

Sredinom poluvremena igra se pretežno odvijala na sredini terena, bez većih šansi. Kraj prvog poluvremena u potpunosti je pripao gostima, koji su bili konkretniji i opasniji. Prvo je Hnadžić u 35. minuti na asistenciju Tatara pogodio stativu, da bi u 37. minuti Hebibović šutirao, lopta prolazi zamalo pored desne stative Bogdanovića.

Pred sami kraj poluvremena, Handžić se našao u dobroj prilici, ali je Radović sjajno uklizao i blokirao udarac, nakon čega lopta odlazi u korner. U nastavku igre, Fanimo pogađa prečku, a nakon toga svoj udarac je oprobao i Rahmanović, ali bez promjene rezultata. Tako se na odmor otišlo bez golova.

Drugo poluvrijeme Rođeni otvaraju u istom sastavu, ali sa boljom igrom. Prvi prijete Rođeni u 49. minuti, Brandao se našao u prilici ali loše šutira. Isti igrač šutira u 51. minuti, pravo u Kovačevića. U 62. minuti Ćosić je šutirao, ali također pravu u dobro postavljenog Kovačevića.

U 64. minuti Benjamin Tatar je dobio crveni karton, nakon što je u kratkom intervalu dobio dva žuta kartona. Nakon toga je trener gostiju Marinović reagovao izmjenom, umjesto Rahmanovića u igru je ušao Velkoski.

Trener Dudić je izvršio dvostruku izmjenu u 76. minuti kada su igru napustili Dario i Osmić, a u igru su ušli Ćivić i Anđušić. Ubrzo je u igru ušao i Pršeš umjesto Vehabovića. Tada je došlo do rokada u timu, pošto je Ćivić zauzeo mjesto u odbrani pored Zvonića, Ćosić se spustio desno, a Zeljković otišao u vezni red.

Do kraja utakmice nije bilo većih prilika, tako da je završeno remijem bez golova, Velež – Sarajevo 0:0.

U narednom kolu Rođeni gostuju FK Tuzla City, utakmica koja se igra u utorak 1.12. u 13h.