FK Velež Mostar

Prema prikazanom je to trebala biti ubjedljiva pobjeda s najmanje tri lopte u mreži gostiju, međutim nedjeljni susret Veleža i Igmana, okončan je neriješenim rezultatom 1:1.

Rođeni su silno željeli trijumf na kraju najuspješnije polusezone u posljednje dvije ipo decenije, međutim sreća je okrenula leđa, pa smo se, s obzirom na dugotrajni rezultatski zaostatak, na koncu zadovoljli s bodom. Posebno je Velež dominirao u posljednjem kvartalu prvog poluvremena u kojem je gotovo svaka akcija mogla rezultirati pogotkom, a nažalost nije nijedna. Za to je ponajviše zaslužan golman Igmana Aldin Ćeman koji je uspio odbraniti sve.

Gosti su poveli već u trećoj minuti, što je sasvim sigurno predstavljalo šok za naše igrače poslije kojeg je bilo potrebno desetak minuta da započnu igrati onako kako smo navikli u posljednje vrijeme i stvarati prilike. Prednost Igmanu donio je Stefan Denković, koji se najbolje snašao u gužvi. Asistenciju je upisao Sipović, a korner poslije kojeg se izrodila iskorištena prilika izveo je Anel Hebibović.

Igmanu je poslije vodstva prvi prijetio Šturm, a prvu veliku priliku za izjednačenje Rođeni su propustili u 16. minuti. Pozicija iz koje je šutirao Guliashvili bila je povoljna, međutim Gruzijac je promašio gol za uzdah prisutnih.
Guliashvili je opasan i nekoliko minuta kasnije, nažalost ponovo bez učinka. Edo Vehabović je ove sezone postizao važne pogotke, međutim ni on u nedjelju nije pronašao put do mreže. Njegov šut sredinom prvog poluvremena odbranio je Ćeman.
U nastavku akcije je upravo Vehabović izveo korner, a gostujući defanzivac Đorić nespretnom reakcijom pogodio stativu, što je bila najbolja prilika Rođenih u prvom poluvremenu. Odlični Ćeman spasio je Igman i u finišu poslije pokušaja Haskića glavom, koga je prethodno radarski “gađao“ Vehabović. Potom je Ćeman odbranio i topovski udarac Šikala.

Početkom drugog poluvremena dva puta je do pogotka mogao Haskić, koji nažalost nije iskoristio upotrebljive centaršuteve Dine Halilovića i Oreča.
Zatim je šutem iz daljine zaprijetio i PršešĆeman je i to odbranio… Golman gostiju u finišu meča konačno je morao po loptu u mrežu. Prvijenac u dresu Rođenih u 88. minuti postigao je Ante Hrkač nakon akcije Emira Halilovića i gužve pred golom Igmana.

I s jednim bodom Rođeni su ostvarili napredak na tabeli. Odavno nismo prezimili tako visoko kao što ćemo ove godine… Na odličnom trećem mjestu!

FK Velež Mostar – FK Igman Konjic 1:1