FK Velež Mostar

Večeras je na stadionu Rođeni odigrana utakmica 11. kola m:tel Premijer lige BiH između FK Velež Mostar i FK Sloboda Tuzla. Nakon 90 minuta igre, Rođeni su upisali pobjedu rezultatom 3-0, a strijelci su bili Mulić, Anđušić i Radovac.

Trener Feđa Dudić na teren je poslao sljedećih 11 igrača: Bobić – Ćosić, Bihorac, Ćivić, Radović – Radovac, Pršeš, Vehabović – Anđušić, Cvijanović – Mulić.

Na klupi su bili: Kjosevski, Zvonić, Dario, Alagić, Osmić, Jelovac, Ovčina, Sijamija, Čatić.

Za FK Sloboda igrali su: Golubović, Jusić, Uzelac, Beganović A., Husejinović, Beganović Dž., Tomašević, Predragović, Pezer, Maksimović, Mujagić.

Na klupi su bili: Kukić, Devedžić, Salihović, Halvadžić, Kadrić, Ristić, Alić, Osmić, Mujkić.

Rođeni su odlično otvorili utakmicu i preko Mulića u 11. minuti dolaze do prednosti. Nakon toga, svoj udarac je oprobao Anđušić, ali lopta odlazi daleko pored gola. Na drugoj strani, gosti su pokušavali ugroziti gol Veleža brzim tranzicijama nakon osvojene lopte, ali je odbrana Veleža uspjevala pravovremeno reagovati.

U 37. minuti Mulić se našao u šansi, ali je dobro reagovala odbrana gostiju, za koje je Dženis Beganović u 41. minuti dobro šutirao i natjerao Bobića da interveniše. Pred sami kraj prvog poluvremena, gosti su imali priliku iz slobodnog udarca da dođu do izjenačenja, ali je centaršut Tomaševića preletio sve  igrače u 16-ercu. Tako se na odmor otišlo sa rezultatom 1-0 za Velež.

Gosti su bolje ušli u drugo poluvrijeme, te su nakon dva prekida pokušali doći do gola, ali je odbrana Veleža u oba slučaja dobro reagovala. Ipak, Rođeni su odmah uzvratili te u 57. minuti dolaze do drugog gola, a strijelac je bio Nemanja Anđušić.

Nakon gola, trener Dudić je izvršio dvostruku izmjenu. Umjesto Vehabovića i Anđušića, u igru su ušli Osmić i Ovčina. U 64. minuti Mulić je šutirao, ali lopta odlazi pored gola. Nakon toga, probao je i iz slobodnog udarca, ali bez promjene rezultata.

U 80. minuti utakmice, nova dvostruka izmjena u timu Veleža. Umjesto Mulića i Ćivića u igri su Čatić i Zvonić. U 83. minuti odličnu igru večeras svojim golom krunisao je Samir Radovac za vodstvo Veleža 3-0.

Nakon gola, Nermin Alagić je zamjenio Radovca, a Rođeni su sigurnom igrom utakmicu priveli kraju.