FK Velež Mostar

Nakon reprezentativne pauze, nastavlja se takmičenje u WWin ligi Bosne i Hercegovine. Fudbaleri Veleža u okviru 11. kola gostuju u Banjaluci, gdje ih očekuje zahtjevno gostovanje protiv ekipe Borca, jednog od glavnih konkurenata za sami vrh tabele.

Duel na Gradskom stadionu uvijek nosi posebnu težinu, a nema sumnje da će i ovoga puta biti riječ o jednom od najzanimljivijih mečeva kola. Meč između Borca i Veleža na rasporedu je sutra od 17 sati i 30 minuta.

Rođeni na teško gostovanje bez nekoliko standardnih igrača

Pauza je fudbalerima Veleža došla u pravom trenutku, ne samo kako bi se fizički i taktički pripremili za nastavak sezone, već i da dodatno učvrste samopouzdanje nakon važne prvenstvene pobjede protiv Sloge na domaćem terenu. Pozitivan rezultat iz tog susreta dao je ekipi dodatni vjetar u leđa, a stručni štab iskoristio je protekle dane da ekipu što bolje pripremi za ono što slijedi u nastavku takmičenja i sve izazove koji slijede.

Borac je u posljednjih nekoliko sezona izgradio status jednog od najstabilnijih i najkonstantnijih timova u ligi. Domaćin igra izuzetno čvrsto pred svojom publikom i ove sezone slovi za jednog od glavnih favorita za titulu. Upravo zbog toga, naš tim je svjestan da nas čeka jedan od najtežih izazova u dosadašnjem dijelu prvenstva. Ipak, jasno je da Rođeni u Banju Luku ne putuju sa “bijelom zastavom”, a naša ekipa ima za cilj pružiti snažan otpor i pokušati iskoristiti svaku priliku koja nam se ukaže.

Naš domaćin, ekipa Borca susret je dočekala kao lider na tabeli sa 22 osvojena boda iz devet odigranih kola. U dosadašnjem dijelu sezone ostvarili su sedam pobjeda te po jedan remi i poraz. S druge strane naši fudbaleri nalaze se na osmom mjestu sa 10 osvojenih bodova. Ubilježili smo tri pobjede, jedan temi i čak šest poraza.

Naša ekipa će za ovaj meč biti oslabljena neigranjem Karjaševića zbog suspenzije, kao i Raffidinea koji je odsutan iz istog razloga, što je poseban izazov imajući u vidu deficit na poziciji zadnjeg veznog igrača. Ipak, šef stručnog štaba vjeruje u širinu svog tima i raspoložive alternative te će izabrati igrače koji mogu odgovoriti zahtjevima ove utakmice.

Očekuje se taktički zahtjevan i borben duel. Naši momci će pokušalti odigrati kvalitetan meč i doći do povoljnog rezultata koji bi bio značajan podstrek za nastavak prvenstva.

Utakmica 11. Kola WWin lige Bosne i Hercegovine između Borca i Veleža na rasporedu je sutra od 17 sati i 30 minuta na Gradskom stadionu u Banjaluci.



Kopiranje i preuzimanje sadržaja bez prethodne dozvole autora ili navođenja izvora nije dozvoljeno. Kontaktirajte nas na: media@fkvelez.ba

admin
18 Oktobra, 2025
Tags: , ,

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *