
Fudbalski klub Velež Mostar i ove godine s ponosom nastavlja svoju emotivnu i sada već prepoznatljivu priču ”Od malena učio me stari – Velež, porodica za sva vremena” kroz novi kreativni izazov namijenjen osnovcima iz Mostara, ali i šire. Riječ je o projektu koji promoviše ljubav prema Klubu kroz umjetnički izraz djece koja već u najmlađim danima pokazuju pripadnost crvenoj porodici.
Kreativni izazov otvoren je za sve učenike osnovnih škola u Mostaru, ali i sve one koji se nalaze širom BiH i svijeta i to u dvije uzrasne kategorije, razrednu (od 1. do 5. razreda) i predmetnu (od 6. do 9. razreda). Djeca mogu učestvovati s likovnim, literarnim, te video radovima. Video radovi ne smiju biti duži od tri minute.
Radovi treba da budu rezultat lične inspiracije i doživljaja djeteta vezanih za FK Velež, njegovu historiju, boje, simbole, igrače ili porodične trenutke koji se prenose s koljena na koljeno.
Radove je moguće slati elektronski na adresu: rodjeni@fkvelez.ba uz napomenu da Klub zadržava pravo korištenja i objave pristiglih materijala, te uz puno poštovanje autorstva i kreativnosti djece.
Konkurs je otvoren od 1. novembra 2025. do 1. maja 2026. godine, te pozivamo sve nastavnike, roditelje i učenike da budu dio ove posebne inicijative, koja slavi ne samo fudbal, nego i kulturu, identitet i emociju mladih Rođenih.
Ovaj projekat nam je posebno drag jer spaja sve što Velež jeste, a to je emocija, pripadnost i generacijsko nasljeđe. Posebno nas raduje što su djeca već u prvim razredima spremna da kroz crtež, priču ili video iskažu svoju ljubav prema Klubu. To za nas ima posebno važno značenje koje govori o važnosti Kluba više od jednog stoljeća.
![]()
Kopiranje i preuzimanje sadržaja bez prethodne dozvole autora ili navođenja izvora nije dozvoljeno. Kontaktirajte nas na: media@fkvelez.ba
