Zrinjski bolji od Veleža u prvoj utakmici 1/8 finala Kupa BiH

Danas je odigrana prva utakmica 1/8 finala Kupa BiH, u kojoj su na stadionu Pod Bijelim brijegom sastali Zrinjski i Velež.

Zrinjski je opravdao ulogu favorita i upisao sigurnu pobjedu rezultatom 3:0. Na taj način, Zrinjski je vrlo blizu prolaza u 1/4 finale Kupa BiH.

Golove za Zrinjski dali su Mrkaić u 6.minuti, Stojanović u 55. minuti, i Jović u 67. minuti.

Oba trenera su na teren izveli „šarene“ sastave, što se i najavljivalo pred susret.

Najbolju priliku za Rođene je imao Uzun, ali nije uspio savladati golmana Vasilja.

Revanš utakmica je za sedam dana, a Velež se odmah okreće narednoj, i puno važnijoj utakmici, protiv Bosna Sema.

Sastav Veleža : Voloder, Jakirović, Mahinić, Bebanić, Jakupović ( 46. Isić ), Uzun, Ćemalović ( 46. Petrović ), Nazdrajić, Memić, Papaz, Zvonić.

Klupa : Rahimić, Serdarević, Vidović,Lukomirak, Ajkunić

Trener : I. Rahimić

Sastav Zrinjskog : Vasilj, Radeljić, Tomić, Pehar, Žeravica, Lučić, Čolić, Todorović, Katanec, Filipović, Mrkaić

Trener : V. Marinović