Velika pobjeda Veleža u Zenici

25.10.2019.

U Zenici je večeras, na stadionu Bilino Polje, odigrana utakmica 14. kola BH Telecom Premijer lige BiH između NK Čelik i FK Velež. Na kraju jedne fer i korektne utakmice, veliku pobjedu upisali su Rođeni rezultatom 0:2, a strijelci su bili Zeljković i Ćosić.

Danas je trener Feđa Dudić malo promijenio sastav i način igre u odnosu na utakmicu protiv Zrinjskog, pa je ekipa istrčala na teren u formaciji 4-2-3-1, a igrali su: Bobić – Dario, Zvonić, Manev, Urdinov – Zeljković, Hasanović – Kalezić, Vehabović, Brandao – Fajić. Na klupi su bili Bogdanović, Alikadić, Čivić, Osmić, Behram, Ćosić i Samardžić.

Za Čelik su igrali: Pavlović, Ćubara, Vrhovac, Dedić, Salčinović, Grahovac, Pecelj, Blažević, Jamak, Mahmutović, Okić.

Rođeni su dobro ušli u utakmicu, te su od prve minute dali do znanja da su došli po bodove. Prvu šansu imao je Vehabović u 15. minuti, ali je iz dobre pozicije šutirao pravo u golmana Pavlovića. Upravo je Vehabović od prve minute imao jasan zadatak od trenera Dudića, a to je da u stopu prati Jamaka, što će se kasnije pokazati kao odličan potez.

Na drugu šansu čekali smo do 33. minute kada je Fajić glavom pogodio stativu, da bi na drugoj strani Bobić, uz pomoć Daria, zaustavio pokušaj Okića. Do kraja poluvremena nije bilo većih prilika, tako da se na odmor otišlo rezultatom 0:0.

Rođeni su drugo poluvrijeme otvorili u istom sastavu, ali i načinom igre. Ofanzivna igra se napokon isplatila u 51. minuti kada je Samir Zeljković najbolje regovao u 16-ercu, te tako doveo Rođene u vodstvo.

U 66. minuti Velež je mogao i do drugog gola, ali je udarac Maneva glavom zaustavila prečka. Nakon toga, izvršena je prva izmjena, Ćosić je zamjenio Kalezića. Čelik je u nastavku utakmice krenuo na sve ili ništa, pokušavao je doći do izjednačenja, ali je odbrana Veleža izdržala sve napade. Vehabović je u potpunosti uštopao Jamaka, što se itekako osjetilo u igri Čelika.

Do kraja utakmice u igru su ušli još Behram i Čivić umjesto Vehabovića i Brandaa, a u 94. minuti Ćosić postiže gol i postavlja konačnih 0:2.

Rođeni se tako nakon 14. kola nalaze na 7. mjestu sa 18 bodova, a u narednom kolu, koje se igra u subotu 02.11.2019. godine u 13:30h, dočekuju ekipu Slobode.