Velež u Konjicu protiv Igmana upisao sedmu pobjedu zaredom

Danas je u Konjicu odigrana utakmica 15. kola Prve lige FBiH između Igmana i Veleža. Na kraju jedne borbene utakmice, po teškom terenu, nova tri boda upisali su Rođeni. Strijelac jedinog gola na utakmici bio je Mustafa Mujezinović u 53. minuti. Tako su Rođeni na najbolji mogući način zaključili jesenji dio sezone 2018/19.

Rođeni su danas istrčali u sljedećem sastavu : Bobić – Dario, Zvonić, Kuduzović, Mešanović – Zeljković – Vehabović, Ćosić – Cvijanović, Mujezinović – Brandao. Na klupi su bili Tipura, Alikadić, Biševac, Mrgan, Behram, Lucas i Ovčina.

Velež je prvi ozbiljnije zaprijetio u 13. minuti kada je Cvijanović pogodio stativu, da bi na odbijenu loptu natrčao Mujezinović, čiji udarac brani golman Kolak. U nastavku poluvremena, Velež je pokazivao više želje da dođe do gola, ali težak teren stadiona u Konjicu nije omogućavao pas igru po zemlji, čime je igra Veleža prepoznatljiva. Pred kraj poluvremena, Igman je nakon prekida imao dobru šansu kada je glavom šutirao Savinović, ali je Bobić odlično intervenisao. Tako se na odmor otišlo rezultatom bez golova, 0-0.

Drugo poluvrijeme Rođeni su otvorili izmjenom, Ovčina je zamjenio Mešanovića, nako čega je na lijevu stranu odbrane prešao Ćosić, a Mujezinović ušao u sredinu. Taj potez će se pokazati odličnim, jer je upravo Mujezinović iskoristio grešku veznog reda Igmana, kada je lijepom solo akcijom i udarcem desnom nogom matirao Kolaka za vodstvo Veleža 1-0.

U 58. minuti Ovčina je morao napustiti igru zbog jakog udarca u leđa, kojeg je zaradio od Lukomiraka, a u igru je ušao Lucas. Isti je odlično ušao u utakmicu, pokazavši želju za igrom, trku i agresivnost. U 72. minuti u igru je ušao i Biševac, koji je zamjenio umornog Daria. Do kraja utakmice Rođeni su kontrolisali igru, a preko Mujezinovića su mogli doći i do drugog gola, ali je Kolak dobro intervenisao.

Na kraju, Rođeni su upisali još jednu važnu pobjedu, sedmu zaredom a 12 u sezoni, čime su jesenji dio sezone završili na najbolji mogući način, na 1. mjestu sa 39 bodova i gol razlikom 43:9 !

Veliko hvala našim navijačima, koji su u velikom broju došli u Konjic i podržali svoje Rođene, što je bio slučaj i u svih 15 utakmica ove sezone.