Važna pobjeda Veleža protiv Zvijezde 09

22.09.2019.

Danas je u Ugljeviku odigrana utakmica 9. kola BH Telecom Premijer lige BiH između FK Zvijezda 09 i FK Velež. Na kraju, zaslužena pobjeda Veleža rezultatom 2:1, a strijelci su bili Vehabović i Brandao.

Za Rođene su igrali: Bobić – Ćosić, Zvonić, Manev, Čivić – Hasanović, Zeljković, Vehabović – Behram, Fajić, Brandao. Na klupi su bili Bogdanović, Dario, Mandžuka, Osmić, Cvijanović, Kalezić i Berisha.

Prvo poluvrijeme pripalo je Veležu, ali terensku incijativu nisu uspjeli realizirati. Brandao je u dva navrata zaprijetio, ali je mladi golman Manojlović bio na visini zadatka. Najbolju priliku imao je Fajić u 32. minuti, ali je pogodio stativu. Zvijezda je pokušavala prijetiti nakon oduzetih lopti, ali bez većih opasnosti za Bobića nije bilo.

Drugo poluvrijeme Rođeni su otvorili sa željom da što prije dođu do gola. U svlačionici je ostao Behram, a u igru je ušao Kalezić. Hasanović je probao iz slobodnog udarca, ali bez promjene rezultata. Na drugoj strani, Stjepanović i Augusto su zaprijetili golu Bobića.

Rođeni su do gola došli u 60. minuti kada je Vehabović zatresao mrežu domaćina. Nakon toga, Zvijezda je pojačala pritisak na gol Veleža, kako bi došli do izjednačenja. Trener Dudić je u 74. minuti izvršio drugu izmjenu, kada je Dario zamjenio Čivića.

U 76. minuti Zvijezda dolazi do gola, a strijelac je bio Stjepanović. Ipak, Rođeni nisu posustali i vrlo brzo dolaze do drugog gola, a strijelac je bio Brandao. Do kraja utakmice, Berisha je imao priliku da se upiše u listu strijelaca, ali je loše reagovao.

Na kraju, zaslužena pobjeda Veleža, koji je tako osvojio tri važna boda. U srijedu, 25.09. na rasporedu je 10. kolo, kada u Mostar dolazi FK Tuzla City (16h).