Važna pobjeda Veleža protiv Jedinstva u Bihaću

Danas je u Bihaću odigrana utakmica 3. kola Prve lige FBiH između Jedinstva i Veleža, koja je na kraju završila pobjedom Veleža 3:1. Dvostruki strijelac bio je Fajić, dok se u strijelce upisao i Mujezinović.

Rođeni su danas igrali u sljedećem sastavu : Bobić – Dario, Zvonić, Mrgan, Biševac – Ćosić – Vehabović, Behram – Mujezinović, Brandao – Fajić. Na klupi su bili Tipura, Mešanović, Zeljković, Ovčina, Lucas, Alagić i Cvijanović.

Svi oni koji su bili prisutni na stadionu u Bihaću mogli su vidjeti jednu dobru i otvorenu utakmicu. Velež je odlično otvorio utakmicu i preko Fajića u 14. minuti došao do prednosti. Ipak, domaćin nošen velikom podrškom sa tribina uspijeva poravnati rezultat u 28. minuti preko Samardžića.

Rođeni su imali priliku doći do prednosti kada je Behram šutirao, ali je lopta pogodila prečku. Na drugoj strani, Jedinstvo je prijetilo nakon izgubljenih lopti kontrama, ali bez promjene rezultata. Tako se na odmor otišlo rezultatom 1:1.

Drugo poluvrijeme Rođeni otvaraju na najbolji mogući način, golom. Opet je pogodio Nusmir Fajić, na odličnu asistenciju Biševca sa desne strane, koji nastavlja da dokazuje svoje golgeterske kvalitete. Nakon gola, trener Ibro Rahimić radi prvu izmjenu, umjesto Vehabovića u igru je ušao Lucas. U 56. minuti Jedinstvo je ostalo sa igračem manje, isključen je Hodžić nakon drugog žutog kartona. Ubrzo je Biševca zamjenio Zeljković, kao i Cvijanović Behrama…

Rođeni  šansu za nova tri boda nisu propustili. Do kraja utakmice su kontrolisali utakmicu i čekali šansu za konačni udarac, koji je uslijedio u 78. minuti kada je Mujezinović pogodio za 3:1, što se na kraju ispostavilo kao konačan rezultat.

Tako Rođeni nakon tri utakmice imaju maksimalnih 9 bodova, a sada na red dolazi utakmica protiv Olimpika.