Važna pobjeda Veleža protiv Bosna Seme

Danas su naši Rođeni u okviru 12. kola Prve lige FBiH pobijedili na gostovanju FK Bosna Sema, rezultatom 1 : 0 golom Ovčine, te tako upisali prvu gostujuću pobjedu u ovoj sezoni Prve lige.

Prvo poluvrijeme je proteklo u ravnopravnoj igri, najviše se igralo na sredini terena. Domaćini su najviše prijetili dugim loptama, i iz prekida, dok je Velež tražio šansu iz kontre i polukontre. Jednu takvu su i dočekali u 40. minuti, Ovćina je odlično asistirao Uzunu, koji je izašao pred golmana, ali je pucao preko gola.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili Rođeni, koji dolaze do gola u 50. minuti. Petrović je odlično ubacio sa lijeve strane na drugu stativu, na koju je utrčao Ovčina, i pogodio mrežu domaćina. Nakon toga, Bosna Sema vrši pritisak na gol Veleža, a najbolju šansu imaju kada Vratanović pogađa stativu, u 67. minuti. Pred sami kraj utakmice, Voloder odličnom intervencijom spašava Rođene, koji tako dolaze do tri vrlo važna boda.

BOSNA: Hodžić, Sinanović, Zukić, Oglečevac, Mujić, Alihodžić, Ćatić, Kadrić, Vladavić, Palić, Dudo.

VELEŽ: Voloder, Alikadić, Mahinić, Jazvin ( 46. Lukomirak ), Petrović, Bebanić, Uzun, Tatar ( Memić ), Papaz ( Ajkunić ) , Ovčina, Zvonić.

Na klupi: Rahimić, Jakirović, Ćemalović, Isić.

Trener : I. Rahimić

Pomoćnici : M. Kodro, D. Ćemalović