Sigurna pobjeda Veleža protiv Orašja

11.05.2019.

Danas je u Mostaru odigrana utakmica 26. kola Prve lige FBiH između Veleža i Orašja. Nakon 90 minuta igre, sigurna pobjeda Veleža rezultatom 3-0.

Rođeni su danas na teren istrčali u sljedećem sastavu: Bobić – Alikadić, Zvonić, Marques, Mešanović – Zeljković – Behram, Ćosić – Berisha, Brandao – Fajić. Na klupi su bili Bogdanović, Mrgan, Kuduzović, Osmić, Vehabović, Samardžić i Ovčina.

Za Orašje su igrali: Živković, Poturalić, Osmanković, Lugavić, Fačić, Brčkalić, Mikić, Živković, Prgić, Matolić, Marošević.

Prije početka utakmice, prisutni na stadionu su imali priliku da pozdrave selekciju pjetlića FK Velež, koja je nedavno osvojila turnir na Zlatiboru.

pjetlići

Rođeni su od prve minute krenuli prema golu gostiju. Probali su Berisha u 2. minuti i Fajić u 4. minuti, dok je na drugoj strani zaprijetio Fačić centaršutom, kojeg je pokupio Bobić. U 10 minutai Fajić je imao dobru namjeru da uposli Ćosića, koji kasni na povratnu loptu.

Ipak, Rođeni do zasluženog vodstva dolaze u 14. minuti. Fajić je glavom spustio loptu pred peterac gostiju, a na odbijenu loptu natrčao je Marques i glavom zatresao mrežu Živkovića. Nakon toga, na drugoj strani probao je Mikić, ali bez veće opasnosti za Bobića.

U 27. minuti Fajić je zamalo iskoristio grešku odbrane gostiju, koji u zadnji momenat uspijevaju izbiti loptu ispred gola. Nakon toga, probali su Berisha i Behram, ali bez promjene rezultata. Pred sami kraj prvog poluvremena, Behram je morao iz igre zbog povrede ramena, a u igru je ušao Vehabovića.

Odmah na startu drugog poluvremena Brandao je pogodio za 2-0, te tako uveliko olakšao igru u nastavku utakmice. U 55. minuti Vehabović je oprobao svoj udarac, ali lopta ide preko gola gostiju. U 60. minuti izvršena je druga izmjena u timu Veleža, Ovčina je zamjenio Alikadića, čije je mjesto uz desnu aut liniju zauzeo Ćosić.

Igrala se 61. minuta kada je Nusmir Fajić svojim 24. golom rješio pitanje pobjednika današnje utakmice. U 73. minuti priliku za igru dobio je mladi Osmić, koji je zamjenio Zeljkovića. Priliku da se po drugi put upiše u listu strijelaca imao je Fajić u 85. minuti, ali je odbrana gostiju na vrijeme reagovala.

Do kraja utakmice nije bilo većih prilika, tako da su Rođeni upisali još jednu pobjedu, petu zaredom a ukupno 20. u prvenstvu, te tako zadržali 1. mjesto.

U narednom kolu, Velež gostuje u Gračanici kod ekipe Bratstva.