Sigurna igra i pobjeda Veleža u Vitezu

Danas je u Vitezu odigrana utakmica 13. kola Prve lige FBiH u kojoj su se sastali NK Vitez i FK Velež. Na kraju, sigurna igra i pobjeda Veleža rezultatom 3:0. Strijelci su bili Fajić, Vehabović i Lucas, a dvostruki asistent bio je Mehmed Ćosić.

Rođeni su danas igrali u sljedećem sastavu : Bobić – Dario, Zvonić, Kuduzović, Mešanović – Zeljković – Vehabović, Ćosić – Cvijanović, Mujezinović – Fajić. Na klupi su bili Rahimić, Alikadić, Mrgan, Biševac, Lucas, Ovčina i Brandao.

Prvi dio poluvremena protekao je u mirnoj igri, bez većih prilika. Domaćin je krenuo oštro, i nakon par faulova sudija Sarajkić je opomenuo Vujicu. Domaćini su pokušali zaprijetiti preko Đogića u 20. minuti, ali loše šutira glavom.

Rođeni su mirno igrali i čekali svoju priliku, koju su dočekali u 30. minuti. Vehabović je uposlio Ćosića, koji loptu proslijeđuje do Fajića, koji tako postiže svoj 17. gol u sezoni za vodstvo Veleža 1-0.

Rođeni su u potpunosti kontrolisali igru, a sve je krunisano u 42. minuti kada Vehabović postiže gol, na asistenciju Mehmeda Ćosića, za vodstvo Veleža 2:0. Rezultat sa kojim se otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme Rođeni su otvorili u istom sastavu sa početka utakmica, a vrlo brzo je nakon jednog starta požutio Samir Zeljković. Vitez je pokušao zaprijetiti preko Đogića, ali bez posla za Bobića. U 54. minuti Brandao je zamjenio Mešanovića, nakon čega je Ćosić otišao lijevo. U 63. minuti Cvijanović je pokušao uposliti Fajića, ali je odbrana Viteza pravovremeno reagovala.

U 65. minuti izvršena je druga izmjena u ekipi Veleža, Lucas je zamjenio Zeljkovića, a nakon toga u 75. minuti Alikadić je dobio priliku za igru umjesto Daria. Rođeni su mirnom igrom kontrolisali utakmicu, nisu dozvoljavali da domaćin ugrozi gol Bobića. Na drugoj strani, Vehabović je imao veliku šansu da se po drugi put upiše u listu strijelaca, ali njegov šut odlazi pored gola.

Do kraja utakmice Lucas je postigao lijep gol u 90. minuti, te tako postavio konačnih 3:0.

Ovom pobjedom, petom zaredom i desetoj u sezoni, Rođeni su jesenji prvaci Prve lige FBiH.

U narednom kolu, u Mostar dolazi ekipa Bosne iz Visokog, da bi gostovanjem u Konjicu protiv Igmana završio jesenji dio Prve lige FBiH.