Sigurna igra i pobjeda Veleža protiv Farula

03.02.2019.

Danas je u Antalyi odigrana prijateljska utakmica između FK Velež i FC Farul Constanta, ekipe koja se takmiči u drugoj Rumunjskoj ligi. Na kraju, Rođeni su upisali sigurnu pobjedu rezultatom 3:1.

Rođeni su danas igrali u sljedećem sastavu:

Bobić – Alikadić, Marques, Kuduzović, Mešanović – Ćosić – Behram, Lucas – Ovčina, Cvijanović – Brandao.

Rođeni su odlično otvorili utakmicu i već od 11. minute došli su u vodstvo golom Behrama.  U 25. minuta, Cvijanović pogađa za vodstvo Veleža od 2:0, da bi pet minuta kasnije Seid Behram postigao svoj drugi gol. Rezultat nakon pola sata igre bio je 3:0 za Rođene!

Do kraja poluvremena nije bilo promjene rezultata, iako je Lukas imao veliku priliku, tako da se sa rezultatom 3:0 otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu, trener Ibro Rahimić, izveo je novih 1o igrača, samo je na terenu ostao Ovčina. Igrali su: Rahimić – Biševac, Zvonić, Mrgan, Dario – Zeljković – Alagić, Vehabović – Dudić, Samardžić, Ovčina.

Šansu da se upišu u listu strijelaca imali su Zvonić, Samardžić i Vehabović, ali na kraju bez uspjeha.

Pred kraj utakmice, Farul je postigao gol, za konačnih 3:1.