Rođeni sutra protiv Bratstva traže prolaz u 1/16 finala Kupa BiH

11.09.2018.

Sutra, 12.09.2018. godine, na rasporedu je 2. kolo Kupa FBiH u okviru kojeg će Rođeni ugostiti ekipu Bratstva iz Gračanice. Utakmica se igra od 16h na Stadionu Rođeni. Pored navedene utakmice, na rasporedu je još 11 utakmica. U slučaju da utakmica završi remijem, pristupit će se izvođenju penala. Pobjednici će izboriti plasman u 1/16 finala Kupa BiH.

Ekipa Bratstva, koju sa klupe predvodi karizmatični Nikola Nikić, nije dobro ušla u novu sezonu, te se nakon 5. kola nalaze na 14. mjestu sa 3 osvojena boda, uz gol razliku 4:10. U zadnjem odigranom kolu doživili su poraz kao gosti od ekipe Viteza sa 1:0. Pred njima je u subotu važna utakmica kada će ugostiti ekipu Igmana i realno je očekivati da u Kupu priliku pruže mlađim igračima, kako bi što spremniji dočekali subotu.

Sličnog razmišljanja je i trener Rođenih, Ibro Rahimić, koji je u razgovoru za klupsku televiziju izjavio kako će priliku za igru dobiti igrači koji do sada nisu imali veliku minutažu. Ipak, to nije razlog da se i sutra ne razmišlja samo o pobjedi i prolazu u narednu rundu takmičenja, što bi bila idealna priprema za novi derbi koji je na rasporedu u subotu.

Podsjećamo, u subotu na Stadion Rođeni dolazi ekipa Zvijezde, koja kao i Velež ima 11 bodova, samo bod manje od trenutno vodećih ekipa, Orašja i Jedinstva. U prošlom kolu su sa igračem manje od 36. minute uspjeli da osvoje bod protiv Olimpika na Otoci.

Glavni sudija utakmice bit će Marin Pavlović iz Ljubuškog. Pomoćnici su Grebnar, Čolić i Kasupović. Delegat utakmice je Kahrić Nazif iz Jajca, dok je posmatrač suđenja Prošić Eldis iz Cazina.