Rođeni sigurni protiv mlade ekipe FC Vorskala

06.02.2019.

Danas je u Antalyi odigrana prijateljska utakmica između Veleža i mlade ekipe (U-21) Vorskale iz Ukrajine. Na kraju, Rođeni su upisali pobjedu rezultatom 2:0, golovima Samardžića i Ovčine.

S obzirom na protivnika danas je šef stručnog štaba, Ibro Rahimić, priliku dao većinom mlađim igračima, tako da su danas igrali: Rahimić – Alikadić, Alagić, Mrgan, Mešanović – Zeljković – Behram, Ćosić – Samardžić, Dudić – Brandao.

Vorskala je malo bolje otvorila utakmica i već u prvoj minuti imaju priliku zatresti mrežu Veleža, ali je prečka zaustavila udarac. Nakon toga, zaprijetili su i u 6. minuti, ali bez promjene rezultata.

Ipak, prvi do gola dolaze Rođeni. Igrala se 15. minuta kada je Seid Behram proigrao Sinana Samardžića, koji dovodi Velež u prednost od 1-0. U 22. minuti Vorskala je imala šansu, ali je odlično odbranio mladi Edis Rahimić.

Do kraja poluvremena, Velež je imao priliku preko Behrama da dođe do drugog gola, ali je odbrana Vorskale na vrijeme reagovala. Tako se na odmor otišlo sa rezultatom 1-0 za Velež.

U drugom poluvremenu na teren su istrčali: Rahimić, Biševac, Mešanović, Mrgan, Zeljković, Alagić, Osmić, Ćosić, Ovčina, Souza i Dudić.

Odmah na početku, lijepim golom Harisa Ovčine, Rođeni dolaze do drugog gola i prednosti od 2:0. Ubrzo je priliku za igru dobio i junior Iris Mandžuka. Rođeni su imali priliku preko Dudića da dođu i do trećeg gola, ali bez uspjeha. Do kraja utakmice, priliku za igru dobio je i Edo Vehabović.

Na kraju, još jedna pobjeda Veleža, kojeg u subotu 09.02.2019. godine čeka ruski drugoligaš Sibir, prije povratka u Mostar.