Rođeni se porazom u Tuzli oprostili od Kupa BiH

02.10.2019.

Danas je u Tuzli, na stadionu Tušanj, odigrana utakmica u okviru 1/8 finala Kupa BiH između FK Tuzla City i FK Velež Mostar. Na kraju, minimalna pobjeda domaćina, koji je tako izborio plasman u 1/4 finale Kupa BiH.

Rođene su danas sa klupe predvodili treneri Avdo Kalajdžić i Igor Remetić, jer su zbog zdrastvenih problema u Mostaru ostali šef stručnog štaba, Feđa Dudić, i prvi pomoćnik, Mustafa Kodro.

Velež je danas igrao u sljedećem sastavu: Bogdanović – Ćosić, Marques, Kuduzović, Čivić – Zeljković, Osmić, Behram – Samardžić, Kalezić – Berisha. Na klupi su bili Bobić, Alikadić, Mandžuka, Mrgan, Cvijanović, Dudić i Vehabović.

Početak utakmice protekao je u isprekidanoj igri sa obje strane, gdje je Tuzla pokušavala da stvori pritisak pred golom Veleža, dok su Rođeni pokušavali zaprijetiti nakon oduzetih lopti. U 24. minuti Rođeni su bili prisiljeni izvršiti prvu izmjenu, kada je Mrgan zamjenio povrijeđenog Kuduzovića.

U 28. minuti Berisha je šutirao pravo u golmana, da bi u 31. minuti napravio faul u napadu, kada je Čivić dobro prošao po lijevoj strani i uputio centaršut pred gol domaćina. Nakon toga, probao je i Kalezić, bez uspjeha. Na drugoj strani, Ubiparip je u 38. minuti zaprijetio golu Veleža, ali je Bogdanović bio na pravom mjestu.

Do kraja poluvremena vidjeli smo par poluprilika pred oba gola, a najbolju je imao domaćin preko Crnkića, kada je pogodio stativu. Na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Drugo poluvrijeme donijelo je sličnu igru kao iz prvog poluvremena. Domaćin je u 62. minuti došao do prednosti, kada je Sesar pogodio iz slobodnjaka. Nakon toga, Rođeni su reagovali sa dvije izmjene u kratkom periodu, Vehabović i Cvijanović zamjenili su Osmića i Zeljkovića.

U 78. minuti Rođeni su mogli do izjednačenja, ali se Berisha i Kalezić nisu najbolje snašli pred golom domaćina. Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, tako da je završilo pobjedom Tuzla Cityja 1-0, koji je izborio plasman u 1/4 finale Kupa BiH.

U nedjelju, 06.10.2019. godine nastavlja se BH Telecom Premijer liga BiH, kada Rođeni gostuju kod Mladosti Doboj Kakanj.