Rođeni pobjedom protiv NK Bosna ovjerili prvo mjesto i plasman u Premijer ligu BiH

25.05.2019.

Danas je u Visokom odigrana utakmica 29. kola Prve lige FBiH između NK Bosna i FK VeleŽ. Na kraju su Rođeni upisali sigurnu pobjedu rezultatom 2:0, te su tako kolo prije kraja prvenstva osigurali plasman u Premijer ligu BiH.

Rođeni su igrali u sastavu: Bobić – Dario, Zvonić, Marques, Mešanović – Osmić – Vehabović, Ćosić – Ovčina, Brandao – Fajić. Na klupi su bili Bogdanović, Ramčilović, Kuduzović, Samardžić, Cvijanović, Behram i Berisha.

Za NK Bosna su igrali: Sirćo, Vignati, Džafić, Velić, Muharemović, Čiva, Pandžić, Jusić, Bešić, Čomaga, Cibra.

Rođeni su bolje otvorili utakmicu, vrlo brzo su zaprijetili preko Fajića i Ćosića, ali bez uspjeha.

Ipak, Rođeni su nošeni velikom podrškom vjernih navijača došli do vodstva u 36. minuti, kada je Nusmir Fajić matirao mladog golmana Bosne, Amara Sirću. Do kraja poluvremena Rođeni su kontrolisali igru, ali bez većih prilika.

Rođeni su odlično otvorili drugo poluvrijeme, kada je Ovčina pogodio u 48. minuti, te tako uveo utakmicu u mirne vode. Kako je utakmica odmicala, tako se sve više i više čekao kraj, kako bi veliko slavlje moglo početi.

FK Velež je kolo prije kraja ovjerio titulu i plasman u Premijer ligu BiH, a pehar pobjednika Rođeni će podići naredne subote protiv Igmana na svom terenu, 01.06.2019.