Rođeni pobjedom protiv Bratstva izborili 1/16 finala Kupa BiH

Danas je odigrana utakmica između FK Velež i NK Bratstvo, u okviru 2. kola FBiH, na kraju koje je Velež upisao pobjedu rezultatom 2:0. Strijelci su bili Fajić i Lucas.

Rođeni su danas protiv Bratstva igrali u sljedećem sastavu : Bobić – Alikadić, Zvonić, Kuduzović, Mešanović – Ćosić – Vehabović, Lucas – Behram, Ovčina – Fajić. Na klupi su bili Tipura, Biševac, Zeljković, Dario, Mujezinović, Cvijanović, Brandao.

Rođeni su od prve minute krenuli prema golu Bratstva, u 1. i 3. minuti probali su Ovčina i Fajić nakon ubalaja Alikadića i Mešanovića, ali bez promjene rezultata. Gosti su probali preko Bikovića u 6. minuti, čiji udarac završava pored gola Bobića.

U 25. minuti Fajić je probao iskoristiti neopreznost odbrane Bratstva, ali je golman Mustafić na vrijeme reagovao. Ubrzo je probao i Kuduzović nakon kornera, ali opet Mustafić dobro brani. U 35. minuti šutirao je Ćosić, Mustafić izbija u korner, nakon kojeg je probao i Fajić, ali bez uspjeha.

Do kraja poluvremena probao je Lucas, čiji udarac Mustafić izbija u korner. Nakon toga, Fajić je ubacio sa desne strane, ali na drugoj stativi nije bilo nikog. Na kraju se na odmor otišlo rezultatom 0:0.

Drugo poluvrijeme Rođeni otvaraju sa dvostrukom izmjenom. Cvijanović i Brandao su ušli u igru, a izašli su Behram i Ovčina. Fajić je probao glavom uposliti Brandaa, ali odbrana Bratstva pravovremeno reaguje.

Izmjene su donijele svježinu u igri prema naprijed i to je odmah dalo rezultata. U 52. minuti Brandao odlično gura loptu Fajiću u prostor, koji ne griješe i to je 1-0 za Velež. U 62. minuti Lucas pogađa za 2-0, nakon asistencije Vehabovića, za puno mirniji nastavak utakmice.

U 73. minuti trener Rahimić radi treću izmjenu. Umjesto Lucasa u igru je ušao Biševac, što je bio jasan znak da se utakmica želi mirno privesti kraju. U 75. minuta odličan centaršut Mešanovića, koji pogađa Fajića, čiji udarac glavom zamalo prolazi pored stative gola Bratstva. Gosti su preko Jaganjca pokušali uzvratiti, ali Bobić dobro brani.

Do kraja utakmice, Fajić i Cvijanović su imali priliku da postignu treći gol, ali promjene rezultata nije bilo. Na kraju, Velež pobjedom od 2:0 prolazi u 1/16 finala Kupa BiH.

U subotu, 15.09.2018. godine od 16:30h, na rasporedu je derbi 6. kola Prve lige FBiH, kada na Stadion Rođeni dolazi Zvijezda.