Rezultati selekcija Omladinske škole “Muhamed Mujić”

03.04.2019.

Jučer i danas svoje prvenstvene utakmice igrale su i selekcije Omladinske škole FK Velež „Muhamed Mujić“, a postignuti su sljedeći rezultati:

Jučer (02.04.) u Tomislavgradu svoje prvenstvene utakmice u okviru Omladinske lige BiH – grupa Jug odigrale su kadetske i juniorske selekcije HNK Tomislav i FK Velež Mostar.

Kadeti Veleža, koje sa klupe predvode treneri Igor Remetić i Avdo Kalajdžić, u direktnom duelu za 1. mjesto odigrali su odličnu utakmicu, te upisali visoku i vrijednu pobjedu rezultatom 5:2. Poveli su domaćini golom Letice u 6. minuti, da bi Rođeni odmah odgovorili golom Pirije u 7. minuti. Do preokreta Velež dolazi u već u 11. minuti preko Bašića, ali domaćin je vrlo brzo uzvratio golom Budimira u 18. minuti. Sa tim se rezultatom otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme Rođeni odlično otvaraju golom Dizdarevića za vodstvo od 3-2, nakon čega se domaćin više nije uspio vratiti. Do kraja utakmice, Bašić postiže svoj drugi gol u 60. minuti, a u listu strijelaca se upisao i Sijamija u 71. minuti za konačnih 5-2!

Za vikend, subota 30.03., kadeti Veleža su na pomoćnom terenu savladali ekipu Branitelja sa 1-0, a jedini strijelac bio je Rebac. Na tabeli, kadeti Veleža se nalaze na 1. mjestu sa 37 bodova iz 14 utakmica, što je 6 bodova više od drugoplasiranog Tomislava koji ima utakmicu manje.

Juniori Veleža, koje sa klupe vodi trener Alen Pajić, protiv vršnjaka iz Tomislava odigrali su neriješeno, bilo je 1:1, a jedini strijelac za Rođene bio je Mandžuka. U subotu, 30.03., na pomoćnom terenu su slavili protiv Branitelja, bilo je 5:0. Dvostruki strijelac bio je Pirija, dok su po jedan dali Hošo, Haljković i Bečić. Na tabeli, juniori Veleža zauzimaju 2. mjesto sa 30 bodova, jednim manje od prvoplasiranog GOŠK-a koji ima utakmicu manje.

U narednom kolu koje se igra za vikend, kadeti i juniori Veleža gostuju u Stocu.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _

U okviru juniorske Premijer lige BiH, Velež je u petak 29.03. gostovao u Banjaluci kod ekipe Borca, koja je slavila sa visokih 6:1. Rođeni su na poluvremenu vodili sa 1-0 golom Agovića, da bi u drugom poluvremenu doživjeli neobjašnjiv pad i doživili neugodan poraz.

Priliku za popravni juniori Veleža imaju u subotu, 06.04. u 12h, kada će na pomoćnom terenu gostovati FK Željezničar. Na tabeli, juniori Veleža se nalaze na 11. mjestu sa 16 bodova, dok naredni protivnik, Željezničar, zauzima 2. mjesto sa 34 boda, šest manje od prvoplasiranog Zrinjskog.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Danas (03.04.) pretpioniri i pioniri Veleža gostovali su kod svojih vršnjaka iz NK Neum, u okviru HNK lige. Pretpioniri Veleža, koje sa klupe vode Adin Omanović i Enes Spahić, minimalno su poraženi rezultatom 1-0. Na tabeli, pretpioniri Veleža zauzimaju 2. mjesto sa 31 bodom iz 17 utakmica.

Pioniri Veleža, koje u ovoj sezoni vodi trener Mirsad Rahimić, poraženi su rezultatom 2-0. Na tabeli, Rođeni zauzimaju 4. mjesto sa 28 bodova, dok je današnji protivnik, NK Neum, na 1. mjestu sa 41 bodom. U narednom kolu, pretpioniri i pioniri Veleža za vikend će ugostiti ekipu Međugorja.

Pjetlići Veleža, koje treniraju Elvis Ćorić i Ernad Čajdin, sutra (04.04.) putuju na turnir u Hrvatsku, koji će se do 07.04. održati na otoku Braču. Zbog navedenih obaveza, ovaj vikend nema utakmica u okviru Hey lige (17 ekipa učestvuje iz cijele Hercegovine), gdje mali Rođeni zauzimaju 1. mjesto nakon 16. odigranog kola.