Rezultati selekcija Omladinske škole, 10/11.11.2018. godine

11.11.2018.

Jučer i danas na terenu su bile i selekcije Omladinske škole FK Velež “Muhamed Mujić.

Danas su juniori Veleža u okviru 13. kola Premijer lige BiH dočekali ekipu Čelika iz Zenice. Utakmica u kojoj su Rođeni imali imperativ pobjede, koju su na kraju i ostvarili rezultatom 4:2. Rođeni su poveli golom Puce u 4. minuti sa penala, da bi gosti preko Husejnovića izjednačili minut kasnije. U 18. minuti Puce opet dovodi Velež u prednost, da bi pred kraj prvog poluvremena gosti preko Muslića poravnali.

U drugom poluvremenu Rođeni dolaze do tri važna boda preko Dželilovića u 74. minuti i Puce u 79. minuti, koji tako postiže het-trick. Sa ovom utakmicom završen je jesenji dio sezone 2018/19, koji su Rođeni završili na 12. mjestu sa 10 bodova.

_ _ _ _ _ _ _ _ _

Jučer su juniori Veleža u okviru Omladinske lige BiH – grupa Jug gostovali ekipi GOŠK-a, koja je upisala pobjedu rezultatom 4:1. Utakmica se igrala u Višićima, a Rođeni su nastupili u kombinovanom sastavu i sa velikim brojem kadeta, kako bi se što spremnije dočekala utakmica sa Čelikom. Strijelac jedinog gola za Velež bio je Bašić Bakir.      Sa ovom utakmicom završen je jesenji dio sezone, a juniori zauzimaju 2. mjesto sa 23 boda, jednim manje od prvoplasiranog GOŠK-a.

Kadeti su u ovom kolu bili slobodni, tako da je  za njih polusezona završila u prošlom kolu. Na tabeli, kadeti se nalaze na 1. mjestu sa 28 bodova, jednim više od drugoplasiranog Tomislava.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Jučer su na pomoćnom terenu Stadiona Rođeni pretpioniri i pioniri Veleža ugostili svoje vršnjake iz HNK Rama, u okviru HNK lige. Pretpioniri su golom Omara Rahimića bili bolji rezultatom 1:0, dok su pioniri remizirali bez golova.

Na tabeli, pretpioniri Veleža zauzimaju 2. mjesto sa 25 bodova, 11 manje od prvoplasiranog Zrinjskog. Pioniri Veleža se nalaze na 3. mjestu sa 23 boda, pet manje od prvoplasiranog Neuma. U narednom kolu Rođeni gostuju Igmanu iz Konjica, nakon čega je i za njih završava jesenji dio sezone.

_ _ _ _ _ _ _  __ _  _

Pjetlići Veleža su ovaj vikend nastupili na turniru Arena Kup Hercegovina, koji se igrao u Mostaru. Na kraju, mali Rođeni su osvojili 2. mjesto, a u finalu je bila bolja ekipa FK Sarajevo.

Naredne sedmice nastavlja se takmičenje u okviru Hey lige.