Remi Veleža i Shakhtyora

04.02.2020.

Danas je u Antalyi odigrana prijateljska utakmica između FK Velež Mostar i FC Shakhtyor Soligorsk. Na kraju, završeno je bez pobjednika, rezultatom 1:1, a strijelac gola za Rođene bio je Nusmir Fajić.

Danas su za Rođene igrali: Bobić – Ćosić, Zvonić, Ćivić, Dario – Hasanović, Radovac, Vehabović – Cvijanović, Brandao – Fajić.

Utakmicu su bolje otvorili igrači Shakhtyora, ali je Adnan Bobić bio na visini zadatka, a u 23. minuti stativa je spasila Rođene, koji su u 35. minuti preko Ćivića zaprijetili golu Shakhtyora, ali bez uspjeha. Ipak, bolju igru u prvom poluvremenu ekipa iz Bjelorusije je krunisala u 39. minuti kada je Darko Bodul pogodio mrežu Veleža. Do kraja poluvremena nije bilo promjene rezultata.

Drugo poluvrijeme trener Feđa Dudić otvara sa dvije izmjene. Umjesto Daria i Vehabovića u igru su ušli Bihorac i Pršeš. Ćivić, koji je prvo poluvrijeme igrao pored Zvonića, zauzeo je poziciju Daria, a uz Zvonića je nastavio igrati Bihorac.

Rođeni odlično otvaraju drugo poluvrijeme i u 47. minuti Fajić, nakon asistencije Ćivića, pogađa za 1:1. U 58. minuti probao je Cvijanović, koji je u par navrata odlično prošao po desnoj strani, ali na kraju bez uspjeha.

Nakon toga, u igru su ušli Osmić umjesto Radovca u 62. minuti, Ovčina umjesto Cvijanovića u 71. minuti, Behram umjesto Brandaa u 80. minuti, te Alagić umjesto Hasanovića u 84. minuti.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, tako da je završilo rezultatom 1:1.

Naredna utakmica Veleža na programu je 08.02. kada će odmjeriti snage sa FC Torpedo Belaz iz Bjelorusije.