Poraz Veleža u Banja Luci

29.09.2019.

Danas je u Banja Luci odigrana utakmica 11. kola BH Telecom Premijer lige BiH između FK Borac i FK Velež Mostar. Na kraju jedne dobre i otvorene utakmice, Borac je bio bolji rezultatom 3:1.

Rođene su danas sa klupe predvodili pomoćnici Kalajdžić i Kodro, dok je šef stručnog štaba Feđa Dudić zbog zdrstvenih problema bio primoran da ostane u Mostaru. Danas su Rođeni igrali u sljedećem sastavu: Bobić – Dario, Zvonić, Manev, Urdinov – Zeljković, Hasanović, Čivić, Vehabović – Brandao, Fajić. Na klupi su bili Bogdanović, Mandžuka, Osmić, Cvijanović, Samardžić, Kalezić i Behram.

Za FK Borac danas su igrali: Lučić, Jovanović, Kajkut, Danilović, Ćosić, Milutninović, Dujaković, Mirić, Vranješ, Janičić, Ziljkić

Od prve minute obje ekipe su krenulo otvoreno, tako da su odmah zaprijetili Zeljković na jednoj, te Vranješ na drugoj strani. Zatim je Brandao na muke stavio golmana Lučića, koji spašava svoju ekipu.

U 16. minuti Borac dolazi do prednosti. Sudija Mujić pokazuje na penal, sa kojeg je precizan bio Ognjen Vranješ. Primljeni gol nije pokolebao Rođene, koji su nastavili otvoreno igrati. Probali su Zeljković i Vehabović, ali bez uspjeha. Na drugoj strani, probali su Dujakovića, ali Bobić na visini zadatka.

Pred sami kraj poluvremena Rođeni dolaze do izjednačenja, a strijelac je bio Brandao, koji igra u odličnoj formi.

Početkom drugog poluvremena Rođeni su izvršili izmjenu, umjesto Zeljkovića u igru je ušao Behram. U 49. minuti Fajić je mogao dovesti Velež u vodstvo, ali loše šutira. Kazna za promašaj je došla u 57. minuti kada je Jovanović pogodio za 2:1. Nakon gola, Behram je pokušao ali odlični Lučić brani.

U 64. minuti Velež je izvršio drugu izmjenu, Cvijanović je zamjenio Čivića. Borac je s obzirom na otvorenu igru Veleža imao dosta prostora, pa je par puta zaprijetio Bobiću, da bi u 74. minuti Vranješ postigao svoj drugi gol, te doveo Borac u vodstvo od 3:1.

Nakon trećeg gola, u igru je ušao Kalezić umjesto Vehabovića, ali do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata. Tako je Borac upisao pobjedu rezultatom 3:1.