Poraz Veleža protiv Bratstva, Mujkić dvostruki strijelac

Danas je na Stadionu Rođeni odigrana utakmica 17. kola Prve lige FBiH između FK Velež i NK Bratstvo iz Gračanice. Na kraju, gosti su došli do velike pobjede rezultatom 2-0, a dvostruki strijelac bio je Mujkić Jasmin. Gosti su odigrali u odbrani bez greške, a naprijed su iskoristili prilike što su napravili i iz Mostara nose tri boda.

Rođeni su danas istrčali u sastavu : Bobić – Dario, Imamović, Zvonić, Kuduzović – Ćosić, Mujezinović – Behram, Brandao, Ovčina – Mujanović. Na klupi su bili : Tipura, Doljančić, Mrgan, Alikadić, Isić, Rodrigo, Kulović

Kiša koje je u proteklom periodu padala jakim intezitetom učinila je teren veoma teškim za igrače. Prvi dio poluvremena protekao je bez većih prilika na obje strane. Rođeni su pokušali nakon dva kornera da dođu do prednosti, ali je odbrana gostiju dobro reagovala.

Prvu pravu priliku na utakmici imao je Zvonić u 20. minuti, kada je nakon centaršuta Mujezinovića pokušao glavom, ali njegov udarac završava preko gola Divkovića. Nakon toga, Brandao je pokušao da u šansu gurne Ovčinu, ali je na vrijeme reagovao oprezni Divković.

Seid Behram je pokušao zaprijetiti golu gostiju u 32. minuti, ali bez uspjeha. I kada se mislilo da će se na odmor otići rezultatom 0-0, uslijedio je šok za Rođene. Mujkić je u 44. minuti iskoristio prizemni  centaršut sa lijeve strane, i proslijedio loptu u mrežu Bobića. Tako se na poluvrijeme otišlo rezultatom 0-1 za goste.

Drugo poluvrijeme Rođeni otvaraju sa dvije izmjene. Ovčina i Kuduzović su ostali u svlačionici, a na teren su izašli Alikadić i Kulović. Zbog izmjena je došlo i do rotacija pojedinih igrača. Dario je prešao na lijevu stranu odbrane, a desno je ostao Alikadić. Prema naprijed, Kulović je otišao lijevo, Mujanović desno, Behram u sredinu, a Brandao je otišao na poziciju najisturenijeg igrača.

Rođeni su pokušavali odmah da pritisnu protivnika, Brandao je imao priliku, ali se Bratstvo organizovano branilo. Gosti su uspjeli i zaprijetiti nakon jednog prekida u 55. kada je Salkić pokušao glavom, ali je Bobić bio na mjestu. Nakon toga, zaprijetili su Behram, Mujezinović i Kulović, Rođeni su vezali tri kornera, ali bez uspjeha.

Trener Ibro Rahimić je bio prisiljen raditi treću izmjenu u 68. minuti, jer se nakon jednog duela povrijedio Ćosić. Umjesto njega u igru je ušao Rodrigo. Gosti su opet zaprijetili u 74. minuti, Mujkić je išao na Bobića, ali njegov šut odlazi preko gola. Ipak, u 77. minuti nije pogriješio, i to je bilo 2-0 za Bratstvo, što se na kraju ispostavilo kao konačan rezultat.