Pobjeda Veleža protiv Slavena za nastavak borbe za Premijer ligu BiH

Danas je u Živinicama odigrana utakmica 7. kola Prve lige FBiH između NK Slaven i FK Velež. Na kraju, pobjeda Veleža rezultatom 3:2. Za domaćina je dva puta pogodio Salihović, dok su za Rođene pogađali Fajić, Brandao i Zvonić.

Rođeni su danas igrali u sljedećem sastavu : Bobić – Biševac, Zvonić, Mrgan, Dario – Ćosić – Behram, Vehabović – Mujezinović, Cvijanović – Fajić. Na klupi su Rahimić, Alikadić, Mešanović, Zeljković, Lucas, Ovčina, Brandao.

Već u 3. minuti dogodila se prva izmjena, kada je domaća ekipa zamjenila golmane, umjesto Sulejmanovića u igru je ušao Brezičanin. Težak teren sigurno nije olakšavao igru po zemlji, koju gaje igrači Veleža, tako da je trebalo malo vremena da se priviknu na uslove. Prve udarce smo vidjeli u 11. i 14. minuti kada su probali Ćosić i Biševac, ali bez veće opasnosti.
U 16. minuti domaća ekipa je zaprijetila preko Doljančića, čiji udarac završava zamalo pored stative gola Veleža.

Ipak, Rođeni prvi dolaze do prednosti. Nakon kornera u 21. minuti najbolje se pred golom snalazi Nusmir Fajić, koji tako nastavlja da rešeta protivničke mreže. Slaven je pokušao uzvratiti u 27. minuti nakon slobodnog udarca, ali je Bobić bio na visini zadatka. U 34. minuti Biševac je odlično primio jednu dugu loptu sa sredine terena, nakon čega je pokušao da pronađe Fajića u sredini 16-erca, ali golman Brezičanin dobro reaguje. Nakon toga, Behram se našao u odličnoj šansi, ali pod pritiskom odbrambenog igrača loše šutira.

Pred kraj poluvremena probao je Ćosić, ali golman Brezičanin uz male probleme na kraju dobro interveniše. Tako se na odmor otišlo sa prednošću Veleža od 1:0.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju igrači Slavena, koji prvo preko Trumića pogađaju stativu, nakon čega Doljančić šutira preko gola, da bi u 56. minuti lijepim golom preko Salihovića došli do 1:1. Nakon toga, trener Rahimić je reagovao sa izmjenama, ušli su Brandao, Ovčina i Zeljković, umjesto Cvijanovića, Ćosića i Vehabovića.

Rođeni su kako je vrijeme odmicalo sve više pritiskali odbranu Slavena, što se isplatilo u 80. minuti. Ovčina je oduzeo jednu loptu po desnoj strani, dodaje loptu Brandau, koji sigurno pogađa mrežu Slavena za vodstvo Veleža od 2-1.

Slaven je nakon toga probao ugroziti gol Bobića, ali je najbolju šansu za gol imao Mujezinović, kada je u 84. minuti pogodio stativu. Ipak, domaćini dolaze do izjednačenja kada opet Salihović pogađa za 2:2 u 85. minuti.

Ali, Rođeni ne bi bili to što jesu, da nisu odmah digli glavu, nastavili sa napadima, što se isplatilo u 89. minuti kada Zvonić pogađa za vodstvo Veleža od 3:2, što se ispostavilo kao konačan rezultat.