Pobjeda Veleža protiv Sarajeva pred odlazak u Tursku

24.01.2019.

Danas je na pomoćnom terenu Stadiona Rođeni odigrana prijateljska utakmica između starih rivala i sportskih prijatelja, Veleža i Sarajeva. Na kraju, Rođeni su bili bolji rezultatom 3:1, te na najbolji način zaključili mini ciklus od tri utakmice, prije odlaska u Tursku.

Rođeni su krenuli u sljedećem sastavu: Bobić – Biševac, Zvonić, Marques, Mešanović – Ćosić – Vehabović, Behram – Cvijanović, Brandao, Fajić.
Sa druge strane, Musemić je na teren poslao sljedećih 11: Kovačević, Dupovac, Lazić, Hebibović, Bekić, Crepulja, Jahić, Rahmanović, Resić, Tatar, Handžić.

Gosti su malo bolje otvorili utakmicu. Handžić u 5. minuti, a zatim i Rahmanović u 8. minuti pokušali su ugroziti gol Veleža, ali bez uspjeha. Ipak, u 26. minuti, gosti su poveli golom Rahmanovića u 26. minuti, koji je primio loptu (mnogima se učinilo rukom), te matirao Bobića.

Rođeni su odmah reagovali, krenuli prema golu Sarajeva, što je rezultiralo gužvom pred golom Kovačevića, nakon čega sudija Puce svira penal. Siguran je bio Nusmir Fajić, igrala se 30. minuta. Kako je vrijeme prolazilo, Rođeni su igrali sve bolje, bili su brži i agresivniji, a sve je krunisano lijepim golom Behrama u 40. minuti. Odlično je asistirao Fajić, koji je sjajno sačuvao i spustio loptu, na koju je natrčao Behram.

Do kraja utakmice svoj udarac oprobao je Vehabović iz slobodnog udarca, ali je Kovačević bio spreman. Tako se na odmor otišlo rezultatom 2:1 za Velež.

sar2

U drugom poluvremenu na terenu smo vidjeli dvije nove ekipe, kao što to obično bude u prvim prijateljskim utakmicama. Za Rođene su igrali: Bogdanović – Alikadić, Alagić, Mrgan, Mandžuka (Osmić) – Zeljković – Lucas, Dudić (Ragipović) – Ovčina, Mujezinović, Stegnajić.
Za Sarajevo su igrali: Dizdarević, Šofranac, Mujakić, Šabanović, Pidro, Kurdić, Mustafić, Šišić, Velkoski, Halilović, Ahmetović.

Gosti su u 65. minuti zaprijetili preko Velkoskog, ali je Bogdanović bio na visini zadatka. Nakon toga, na drugoj strani probao je Mujezinović, ali njegov udarac završava pored gola. Ipak, Zeljković je odličnim udarcem u 67. minuti iskoristio grešku odbrane gostiju, te doveo Velež u vodstvo od 3:1.

Do kraja utakmice nije bilo većih prilika, tako da je utakmica završila pobjedom Veleža od 3:1. Rođeni u ponedjeljak, 28.01.2019. godine, putuju u Tursku, gdje će provesti naredne dvije sedmice.