Pobjeda Veleža na Pecari pred odlazak na mini pripreme u Tarčin

27.06.2019.

Večeras je na stadionu Pecara odigrana prijateljska utakmica između NK Široki Brijeg i FK Velež Mostar.

Na kraju, u jednoj fer i korektnoj igri, pred dobro popunjenom tribinom na kojoj su zajedno sjedili i utakmicu pratili simpatizeri obje ekipe, pobjedu su upisali Rođeni rezultatom 3:1.

Rođeni su danas igrali u sastavu: Bogdanović – Skoko, Zvonić, Zeljković, Čivić – Ćosić – Behram, Vehabović – Ovčina, Brandao – Berisha.

Već u 1. minuti Rođeni su mogli do prednosti, kada je Behram šutirao, ali se istaknuo golman domaće ekipe. Ipak, u 9. minuti nije mogao ništa kada je Brandao, na asistenciju Behrama, pogodio mrežu, za vodstvo Veleža. U 17. minuti se dobrom intervencijom istaknuo i golman Veleža, Bogdanović.

Rođeni su bili konkretniji i opasniji na terenu, te su do kraja poluvremena mogli doći i do drugog gola, ali Behram, Berisha i Ovčina nisu bili precizni. Tako se na odmor otišlo sa prednošću Veleža.

Na početku drugog poluvremena domaći dolaze do izjednačenja. Siguran sa penala bio je Franjić, u 50. minuti. U 59. minuti Cvijanović je zamjenio Ovčinu, a minutu kasnije se upisao u listu strijelaca, kada je iskoristio slabu intervenciju domaćeg golmana.

Nakon toga, izvršena je dvostruka izmjena u timu Veleža. U igru su ušli Marques i Hasanović, a izašli su Berisha i Behram. Tada je u ekipi došlo do malih rotacija, jer se Zeljković pomaknuo na zadnjeg veznog, a Ćosić otišao na lijevu stranu, dok je Brandao zauzeo mjesto u vrhu napada.

Upravo je Brandao u 70. minutu postigao svoj drugi, a Veležov treći gol na utakmici, te tako potvrdio dobru igru ekipe u večerašnjoj utakmici. Nakon toga, priliku za igru su dobili Rahimić, Biševac, Kuduzović, Mandžuka, Osmić, Dudić, kao i dva igrača koja su trenutno na probi.

Rođeni u petak putuju na mini pripreme u Tarčin, a nova prijateljska utakmica na rasporedu je u srijedu, 03.07.2019. godine, kada će u Travniku odigrati utakmicu protiv NK Varaždin.