Pobjeda protiv Igmana za kraj sezone, het-trick Nusmira Fajića

01.06.2019.

Pobjedom protiv Igmana iz Konjica rezultatom 4:2 Rođeni su završili sezonu nakon koje su izborili plasman u Premijer ligu BiH. Trostruki strijelac za Velež je bio Nusmir Fajić, koji je tako postigao ukupno 28 golova, te ubjedljivo osvojio naslov prvog strijelca Prve lige FBiH, dok je jedan gol postigao i Marques. Na drugoj strani, za Igman su sa penala pogađali Kašić i Tatar.

Danas su za Rođene igrali: Bobić, Zvonić, Zeljković, Ćosić, Ovčina, Fajić, Brandao, Osmić, Kuduzović, Ferreyra, Vehabović.

Igman: Ćeman, Tatar, Šivšić, Graho, Žerić, Kašić, Sulić, Carvalho, Šehić, Lukomirak, Pendek.

Velež je poveo u 21. minuti kada nakon ubačaja pogađa Fajić, da bi samo za dvije minute kasnije izjednačio Kašić sa penala. U 37. minuti gosti iz Konjica dolaze u vodstvo. Ponovo je sudija Bandić pokazao na penal, a ovaj put mrežu Veleža pogađa Kerim Tatar, što se ispostavilo kao rezultat prvog poluvremena.

Velež je drugo poluvrijeme otvorio izmjenom, Marques umjesto Osmića. Nešto kasnije, priliku za igru dobili su Cvijanović i Berisha, koji su zamjenili Ovčinu i Kuduzovića, koji je velikim aplauzom pozdravljen od prepunih tribina Stadiona Rođeni.

Rođeni su pojačali ritam igre, i u 59. minuti Marques pogađa za izjednačenje. Devet minuta kasnije potpuni preokret. Nusmir Fajić nastavlja golgetersku seriju i pogađa za 3:2, da bi u 85. minuti Fajić postigao i svoj treći gol, te tako riješio pitanje pobjednika.

Nakon utakmice, delegacija ispred NS Federacije BiH uručila je Veležu medalje i pehar za pobjednika Prve lige FBiH.