Minimalna pobjeda Veleža protiv Viteza, Rođeni na korak od Premijer lige BiH

Danas je u Mostaru odigrana utakmica 28. kola Prve lige FBiH u kojoj je FK Velež ugostio ekipu NK Vitez. Nakon 90 minuta igre, minimalnom pobjedom od 1:0 Rođeni su došli na korak od Premijer lige BiH.

Rođeni su danas igrali u sljedećem sastavu: Bobić – Dario, Zvonić, Marques, Kuduzović – Zeljković – Vehabović, Ćosić – Samardžić, Brandao – Fajić. Na klupi su bili Bogdanović, Ramčilović, Mešanović, Osmić, Ovčina, Cvijanović i Berisha.

Rođeni su od prve minute krenuli prema golu gostiju. Prvi je zaprijetio Fajić nakon centaršuta Samardžića, da bi nakon toga probali Vehabović i Zvonić, ali bez uspjeha. Na drugoj strani, svoj udarac je oprobao Topalović, ali bez većih problema za Bobića. Nakon jednog duela nekadašnji igrač Veleža, a danas član Viteza, Rovčanin, morao je napustiti igru.

U 25. minuti Fajić je dobro šutirao glavom nakon centaršuta Brandaa, ali je golman Kragić odlično reagovao i uz pomoć prečke spasio svoju ekipu. Ipak, nije mogao ništa u 36. minuti kada je kapiten Veleža, Denis Zvonić, odlično skočio na centaršut Vehabovića, te tako doveo Rođene u zasluženo vodstvo.

I nakon gola Rođeni su nastavili sa napadima, ali je u pojedinim situacijama nedostajao zadnji pas. Gosti nisu uspjevali ozbiljnije zaprijetiti golu Bobića, tako da se na odmor otišlo rezultatom 1:0 za Velež.

Na početku drugog poluvremena, u 51. minuti, izvršena je prva izmjena u timu Veleža, kada je Ovčina zamjenio Samardžića. Nakon toga, Zvonić je imao priliku da se opet upiše u listu strijelaca, ali je Kragić bio na visini zadatka. U 58. minuti svoj udarac je oprobao Fajić, ali lopta prolazi pored gola.

Druga izmjena u timu Veleža izvršena je u 63. minuti kada je Berisha zamjenio Ćosića. U 66. minuti Brandao je imao šansu, nakon što je skrenuo udarac glavom Marquesa, ali danas odlični golman Kragić brani. Ubrzo nakon toga probao je još jednom Marques, ali lopta ide preko gola Viteza. U 68. minuti Rođeni su izvršili treću izmjenu, Mešanović je zamjenio Kuduzovića.

Do kraja utakmice Rođeni nisu dali gostima da ozbiljnije zaprijete golu Bobića, usporili su ritam utakmice, tako da do kraja utakmice nije bilo većih prilika. Rođeni su upisali još jednu vrijednu pobjedu rezultatom 1:0.

S obzirom na poraz Olimpika protiv Slavena, Rođeni sada imaju prednost od četiri boda, te se nalaze na korak od PREMIJER LIGE BiH!