Minimalna pobjeda Širokog Brijega protiv Veleža

16.02.2019.

Danas je na stadionu Pecara odigrana prijateljska utakmica između NK Široki Brijeg i FK Velež. Utakmica koja je ekipi Širokog poslužila kao generalna proba pred početak Premijer lige i utakmicu protiv Zrinjskog, dok je za Rođene ovo bila odlična prilika da odmjeri snage sa jednom od ekipa iz vrha Premijer lige BiH. Na kraju, minimalna pobjeda Širokog Brijega rezultatom 1-0.

Rođeni su igrali u sljedećem sastavu: Bobić – Dario, Zvonić, Mrgan, Mešanović – Zeljković – Behram, Ćosić – Cvijanović, Brandao – Fajić.

Trener Širokog Brijega, Goce Sedloski, na teren je izveo sljedećih 11: Bilobrk, Ćorić, Barišić, Hrkać, Marković, Enin, Begonja, Matić, Bagarić, Popović, Jurić.

Lijepo vrijeme i dobar teren sigurno su pomogli igračima da pruže dobru igru, tako da smo gledali zanimljivo prvo poluvrijeme u kojem su samo nedostajali golovi. Rođeni su u prvim minutama probali zaprijetiti preko Zeljkovića, Cvijanovića i Fajića, dok je na drugoj strani Begonja pokušao, ali bez uspjeha.

U 15. minuti Cvijanović se našao u dobroj prilici, ali je loše šutirao. Nakon toga, Fajić je sa lijeve strane uputio dobru loptu u 16-erac, gdje je malo zakasnio Ćosić, koji u 24. minuti loše šutira iz dobre pozicije. Nakon toga, Široki je zaprijetio preko Ćorića, dok je Bobić u 29. min odličnom interevncijom reagovao na centaršut sa desne strane.

U 33. minuti Brandao je odlično uposlio Fajića, koji u posljednjem momentu loše šutira. Na drugoj strani, Matić je nakon kornera u 37. minuti zaprijetio golu Bobića, ali bez uspjeha. Rođeni su nakon toga preko Ćosića i Brandaa zaprijetili golu Širokog, ali njihovi udarci nisu stvorili previše problema Bilobrku.

U 41. minuti Ćosić je uputio odličnu loptu sa lijeve strane koja je prošla kroz peterac golmana Bilobrka, ali na drugoj stativi nije bilo nikog. Tako se na poluvrijeme otišlo bez golova, uz dobru igru Rođenih koji su presingom dosta stvarali problema domaćinu u izgradnji igre.

Početkom drugog poluvremena Brandao i Bobić ustupili su svoje mjesto Ovčini i Bogdanoviću.

Široki Brijeg u 51. minuti dolazi do prednosti. Ćorić je ubacio sa desne strane, a Petroviću nije bilo teško da loptu sprovede u gol Veleža. Nakon toga, Eliomar je probao svoj udarac, ali je Bogdanović bio na pravom mjestu.

U 60. minuti Marques je zamjenio Mrgana, a vrlo brzo nakon toga, Ćosić pogađa stativu gola Širokog, da bi istom mjerom na drugoj strani odgovorio i Babić. U 65. minuti Lucas je zamjenio Zeljkovića. U 71. minuti Ćosić oduzima loptu na protivničkoj polovini, nakon čega je pokušao uposliti Fajića, ali je odbrana Širokog dobro reagovala.

U 73. minuti Samardžić je zamjenio Cvijanovića. Široki je u 75. minuti mogao doći do drugog gola kada je Turčin šutirao, ali je Bogdanović bio na pravom mjestu. Lucas je u 80. minuti imao priliku ozbiljnije ugroziti gol Širokog, nakon što je Fajić odigrao povratnu loptu, ali njegov udarac bez većih problema brani Bilobrk.

U 81. minuti Osmić je zamjenio Behrama, a pred kraj utakmice Biševac je zamjenio Fajića. Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, tako da je Široki upisao pobjedu rezultatom 1-0.

Naredna utakmica na rasporedu je u srijedu, 20.02.2019. godine u 15h, kada će Rođeni ugostiti  FK Klis.