Minimalna pobjeda Sarajeva protiv Veleža (Video izvještaj)

24.08.2019.

U Sarajevu, na stadionu Asim Ferhatović Hase odigrana je utakmica 6. kola BH Telecom Premijer lige BiH između FK Sarajevo i FK Velež. Na kraju utakmice, pobjeda Sarajeva rezultatom 2:1.

Rođeni su na teren istrčali u sljedećem sastavu: Bobić, Dario, Zvonić, Manev, Urdinov, Hasanović, Zeljković, Ćosić, Vehabović, Brandao, Fajić. Na klupi su bili Bogdanović, Mrgan, Kuduzović, Osmić, Behram, Kalezić i Samardžić.

Sarajevo je igralo u sljedećem sastavu: Kovačević, Šabanović, Lazić, Hebibović, Gavrić, Ahmetović, Velkoski, Letić, Đokanović, Šerbečić, Guzin.

Rođeni su dobro ušli u utakmicu, izašli su hrabro na teren, te nisu dozvoljali igračima Sarajeva previse slobodnog prostora. Nakon osvojene lopte, brzo su dolazili do gola Sarajeva, gdje je u par navrata nedostajao zadnji pas.

U 26. minuti Rođeni su došli do prednosti. Brandao je šutirao, a golman Kovačević nije uspio da smiri loptu, nakon čega je na južnoj tribini, gdje je bio Red Army, nastupilo veliko slavlje.

Do kraja poluvremena Velež je odlično stajao na terenu, nisu dopuštali da Sarajevo ozbiljnije ugorzi gol Bobića, a na drugoj strain u par navrata malo je nedostajalo da Rođeni dođu do drugog gola. Tako se na poluvrijeme otišlo sa prednošću Veleža.

U drugom poluvremenu Sarajevo je od prve minute krenulo po izjednačenje, do kojeg su došli u 51. minuti. Šerbečić je iskoristio nesigurnost Bobića, te tako poravnao rezultat.

Rani gol dao je krila igračima Sarajeva, koji su nastavili sa napadima, te tako u 60. minuti došli do drugog gola. Rezervista Handžić je dobro šutirao i pogodio mrežu Veleža.

Nakon preokreta, Rođeni nisu psihički pali, nastavili su igrati, a trener Feđa Dudić izmjenama je pokušao osvježiti ekipu. Kalezić, Kuduzović i Behram ušli  su umjesto Vehabovića, Urdinova i Ćosića, ali na kraju nije bilo promjene rezultata.

Rođeni su na ovoj utakmici imali veliku podršku svojih navijača, koji nisu prestajali sa navijanjem i podrškom, iako je u pojedinim momentima padala jaka kiša, koja je također uslove za igru učinila još težim.

Sarajevo je upisalo pobjedu rezultatom 2:1, a Rođeni imaju za čim da žale jer su po prikazanom zaslužili više. U narednom 7. Kolu Rođeni će ugostiti Radnik iz Bijeljine.