Minimalan poraz Veleža protiv Zvijezde

06.04.2019.

Danas je u Gradačcu odigrana utakmica 21. kola Prve lige FBiH između NK Zvijezda i FK Velež Mostar. Nakon 90 minuta igre, Zvijezda je upisala minimalnu pobjedu rezultatom 1-0, te tako nanijela Veležu drugi ovosezonski poraz.

Rođeni su danas na teren istrčali u sljedećem sastavu: Bobić, Dario, Zvonić, Mrgan, Ćosić – Zeljković – Behram, Vehabović – Ovčina, Brandao – Fajić. Na klupi su bili Bogdanović, Mešanović, Kuduzović, Ramčilović, Osmić, Cvijanović i Samardžić.

Zvijezda je igrala sa sljedećih 11: Ružić, Petrović, Kurtalić, Vučić, Lukić, Šarić, Antić, Vulić, Maksimović, Jazvin, Đekić. Na klupi su bili Aljkanović, Terzić, Kadić, Unkić, Turbić, Šarkanović, Mehić.

Odmah na početku utakmice Fajić je imao priliku da dovede Velež u vodstvo, ali mreža domaćina ostaje netaknuta. Nakon toga, gledali smo ravnopravnu utakmicu gdje je domaćin preko Petrovića u 21. minuti imao priliku da zatrese mrežu Veleža, ali je Bobić odlično intervenisao. Kako je vrijeme odmicalo, Velež je polako preuzimao inicijativu i sve više pritiskao Zvijezdu, koja se organizovano branila i vrebala šansu iz kontre.

Rođeni su zaprijetili preko Zvonića u 26. minuti, ali je golman Ružić na pravom mjestu. Nakon njega, priliku da se po prvi put upiše u listu strijelaca imao je Dario u 33. minuti, ali na kraju bez promjene rezultata. Do kraja poluvremena nije bilo većih prilika, pa se na odmor otišlo rezultatom 0-0.

Drugo poluvrijeme Rođeni otvaraju izmjenom, umjesto Ovčine u igru je ušao Sinan Samardžić, koji tako upisuje prve minute za Rođene. Ipak, prvi do gola dolaze domaćini u 51. minuti, kada Jazvin pogađa mrežu Veleža, za vodstvo Zvijezde 1-0.

Nakon primljenog gola Rođeni su uradili drugu izmjenu, Cvijanović je zamjenio Vehabovića u 53. minuti, te su krenuli svim snagama prema golu Zvijezde. U 64. minuti Behram je pokušao iz slobodnog udarca, ali bez uspjeha. Zvijezda je imala više prostora za kontre, pa je tako Kadić u 66. minuti imao priliku da se upiše u strijelce, ali njegov udarac glavom prolazi pored gola.

U 70. minuti Rođeni nisu imali sreće kada je Zvonić pogodio prečku gola Zvijezde, koja je pet minuta kasnije preko Lukića imala priliku da dođe i do drugog gola, ali se Lukić nije najbolje snašao pred golom Bobića.

Do kraja utakmice Rođeni su pokušavali doći do izjednačenja, ali danas nije išlo. Tako je Velež doživio svoj drugi ovosezonski poraz.

Rođeni će i nakon ovog kola ostati na prvom mjestu, a sutra nakon utakmice Olimpik-Metalleghe znat će se sa kolikom prednošću će dočekati naredno kolo, kada će ugostiti ekipu Slavena.