Minimalan poraz Veleža na Pecari

10.11.2019.

Danas je na stadionu Pecara odigrana utakmica 16. kola BH Telecom Premijer lige BiH između NK Široki Brijeg i FK Velež. Na kraju, Rođeni su upisali nes(p)retan minimalan porazom rezultatom 1:0.

Trener Feđa Dudić danas je odlučio malo da osvježi prvih 11, tako da su danas igrali: Bobić – Ćosić, Zeljković, Manev, Urdinov – Osmić, Hasanović, Vehabović – Samardžić, Brandao – Berisha. Na klupi su bili Bogdanović, Alagić, Zvonić, Kuduzović, Cvijanović, Behram i Fajić.

NK Široki Brijeg igrao je u sljedećem sastavu: Zlomislić, Kvesić, Matić, Ćorić, Franjić, Jović, Marić, Stanić, Kovačić, Bagarić, Enin. Na klupi su bili Miškić, Vukoja B., Jurilj, Mašić, Jurić, Vukoja Z. i Vištica.

Rođeni su dobro otvorili utakmicu, pokazali da žele dominirati i pas igrom doći do gola. Međutim, prvi do gola su došli domaćini. Igrala se 8. minuta, Vehabović je imao priliku da nakon prekida uputi upotrebljiv centaršut. Ipak, on se odlučio na kratko dodavanje, koje su osujetili domaći igrači, te su dugom loptom izašli na polovinu Veleža, gdje Ćosić loše reaguje i dovodi Bagarića u poziciju da istrči kontru. Bobić je uspio da odbrani udarac Bagarića, koji nakon toga iskusno koristi kontakt sa Ćosićem, te sudija Peljto pokazuje na penal, kojeg je precizno šutirao Jović u 10. minuti.

Nakon gola, Rođeni su preko Ćosića i Samardžića pokušali zaprijetiti, ali bez veće opasnosti po gol Zlomislića. Na drugoj strani, u 28. minuti Bagarić pogađa obje stative iz jednog udarca, te je malo nedostajalo da se upiše u listu strijelaca. Do kraja poluvremena, Berisha je imao priliku da zatrese mrežu, međutim bez uspjeha. Tako se na odmor otišlo rezultatom 1:0 za Široki Brijeg.

Drugo poluvrijeme Rođeni otvaraju sa izmjenom. Zvonić je zamjenio Ćosića, čije je mjesto zauzeo Zeljković. Velež je bio bolji protivnik tokom cijelog drugog poluvremena, ali je uvijek nedostajao zadnji pas te hladnokrvnost u samoj završnici.

U 62. minuti povrijeđenog Hasanovića zamjenio je Fajić, a danas dobrog Osmića u 75. minuti zamjenio je Behram, ali ni te promjene nisu rezultirale promjenom rezultata. Vrijedi spomenuti odličan udarac Fajića u 77. minuti, kada je Zlomislić dobro odbranio, te sumnjivu situaciju iz 80. minute kada je pomoćni sudija signalizirao ofsajd Fajiću, koji je prošao Zlomislića, te je trebalo samo loptu spremiti u gol.

Na drugoj strani, Bagarić je imao priliku da se upiše u strijelce, ali je loše šutirao. Na kraju, Rođeni su upisali minimalan poraz, te sada zauzimaju 8. mjesto sa 19. bodova, koliko ima i Čelik.

Pred nama je sada reprezentativna pauza, nakon koje Rođeni 23.11.2019. godine dočekuju FK Sarajevo.