Kadeti Veleža prvaci Omladinske lige BiH – grupa Jug

10.06.2018.

Danas su u Rodoču odigrane utakmice posljednjeg 24. kola Omladinske lige BiH – grupa Jug između kadetskih i juniorskih selekcija Branitelja i Veleža. Kadeti Veleža su upisali pobjedu rezultatom 2:0 koja im je donijela naslov prvaka, dok su juniori doživili poraz rezultatom 3:1 (Puce).

Kadeti su bili pred imperativom pobjede, s obzirom da je Posušje slavilo u zadnjem kolu protiv Sloge. Nakon prvih 45 minuta nije bilo golova, da bi Rođeni početkom drugog poluvremena golovima Demića u 47. i Pehilja u 55. minuti sa penala došli do pobjede i naslova prvaka. Tako su Rođeni u 12 utakmica proljetnog dijela prvenstva upisali svih 12 pobjeda.

Nakon utakmice pehar pobjedničkoj ekipi predao je Jasmin Mujadinović, komesar za omladinska takmičenja NSFBiH.

Na ovaj način kadeti Veleža su izborili plasman na završni turnir koji će se održati u Banja Luci 21. i 22.06.2018. godine.