Gol Zvonića za važnu pobjedu Veleža protiv Zrinjskog

19.10.2019. (Photo: Novasloboda.ba)

U Mostaru je danas odigrana utakmica 13. kola BH Telecom Premijer lige BiH između FK Velež i HŠK Zrinjski. Nakon 90 minuta sportske borbe, Rođeni su upisali super važnu pobjedu rezultatom 1:0, a strijelac gola bio Denis Zvonić u 86. minuti.

Rođeni su danas igrali u sljedećem sastavu: Bobić, Dario, Zeljković, Manev, Urdinov, Hasanović, Ćosić, Vehabović, Behram, Brandao, Fajić. Na klupi su bili Bogdanović, Alikadić, Zvonić, Osmić, Čivić, Cvijanović i Kalezić.

Za Zrinjski danas su igrali: Brkić, Zlomislić, Šovšić, Barbarić, Stojkić, Jakovljević, Ibanez, Rustemović, Mandić, Kadušić, Govedarica. Na klupi su Topolović, Čujurić, Čeliković, Pezer, Rugašević, Lendrić, Stanić.

Prvo poluvrijeme nije donijelo lijepu igru za oko. Važnost utakmice je učinila svoje, pa su ekipe na terenu oprezno stajale i prije svega mislile da ne dozvole protivniku da priđe golu. U 13. minuti Fajić je probao iz slobodnog udarca, ali lopta odlazi preko gola. Nakon toga, gledali smo igru između dva 16-erca, a najbolju priliku imali su Rođeni kada je Brandao u 39. minuti probao uposliti Fajića ispred gola, koji je bio kratak. Tako se na odmor otišlo rezultatom 0:0.

Drugo poluvrijeme donijelo je malo bolju i otvoreniju igru. Rođeni su u47. minuti probali preko Ćosića, ali je Brkić dobro reagovao. Nakon toga, Pero Stojkić je dobro prošao po lijevoj strani, ali je odbrana Velež bila na visini zadatka.

U 55. minuti Behram je oprobao svoju ljevicu, bez uspjeha, da bi u 71. minuti svoje mjesto na terenu ustupio Denisu Zvoniću. Nakon toga, trener Feđa Dudić je izvršio još dvije izmjene. Brandao u 81. i Ćosić u 83. minuti su izašli iz igre, a ušli su Cvijanović i Čivić. Upravo je Cvijanović u 85. minuti šutirao, ali je Brkić odlično odbranio.

U 86. minuti erupcija oduševljenja na stadionu. Nakon kornera, najprisebniji je bio Denis Zvonić, kojem se tako vratilo nakon nesretnog gola Pod Bijelim brijegom u 2. kolu. Do kraja utakmice, Bobić je fenomenalnom odbranom spasio Rođene, koji su tako na kraju upisali super važnu pobjedu i tri boda koja ga udaljavaju od opasne zone.

U narednom kolu, Rođeni će u petak gostovati u Zenici kod ekipe Čelika.