Dobra igra i sigurna pobjeda Veleža protiv FC Torpedo BelAZ

08.02.2020.

Danas je u Antalyi odigrana prijateljska utakmica između FK Velež Mostar i FC Torpedo BelAZ Zhodino iz Bjelorusije. Nakon 90 minuta igre, Rođeni su upisali sigurnu pobjedu rezultatom 3:1, uz dobru igru tokom cijele utakmice.

Rođeni su danas u odnosu na prvu utakmicu protiv Shakhtyora promijenili sedam igrača, te su na teren istrčali u sljedećem sastavu: Bogdanović – Dario, Bihorac, Manev, Ćosić – Osmić, Pršeš, Vehabović – Behram, Ovčina – Fajić.

Rođeni odlično otvaraju utakmicu i od treće minute golom Harisa Ovčine dolaze u vodstvo. Ubrzo nakon vodstva, svoj udarac oprobali su Nusmir Fajić i Mehmed Ćosić, ali bez promjene rezultata.

Torpedo je pokušao odmah uzvratiti, doći do gola, ali je u par navrata Bogdanović bio na visini zadatka. Na drugoj strani, Ovčina i Fajić su imali priliku da zatresu mrežu protivnika, ali promjene rezultata nije bilo.

Pred kraj prvog poluvremena, Nusmir Fajić postiže gol i dovodi Rođene u vodstvo od 2:0, te tako kruniše dobru igru cijele ekipe u prvom poluvremenu. Sa tim se rezultatom otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme Rođeni nastavljaju u istom ritmu, te od 54. minute vode 3:0. Opet se u strijelce upisuje Haris Ovčina, na asistenciju Fajića.

Sredinom drugog poluvremena, trener Dudić je priliku za igru dao i drugim igračima.

U 77. minuti Torpedo je iskoristio indirektni udarac, te smanjio rezultat na 3:1 preko Gorbachika. Nakon toga, Čatić je imao priliku, ali golman Torpeda brani.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, tako da su Rođeni dobru igru danas krunisali sigurnom pobjedom rezultatom 3:1.