Bez golova na Tušnju između Slobode i Veleža

10.08.2019.

Večeras je u Tuzli, na stadionu Tušanj, odigrana utakmica 4. kola BH Telecom Premijer lige BiH između FK Sloboda i FK Velež. Nakon 90 minuta sportske borbe, završeno je remijem bez golova, te su tako Rođeni osvojili prvi bod u sezoni.

Rođeni su večeras, predvođeni sa klupe po prvi put trenerom Feđom Dudićem, istrčali u sljedećem sastavu: Bobić – Dario, Zvonić, Manev, Čivić – Zeljković, Hasanović – Samardžić, Ćosić, Brandao – Fajić. Na klupi su bili Bogdanović, Mrgan, Kuduzović, Osmić, Vehabović, Behram i Berisha.

Na drugoj strani, za Slobodu su igrali: Lakić, Beganović, Jusić, Pršeš, Bekrić, Ivetić, Ristić, Maksimović, Bekić Al., Martelat, Mujagić. Na klupi su bili Fejzić, Hodžić, Uzelac, Smajić, Buljić, Livančić, Rastoka.

Rođeni su dobro ušli u utakmicu. Odmah na početku utakmice Fajić je oprobao svoj udarac, ali Lakić je bio na pravom mjestu. Na drugoj strani, Sloboda je prvi put zaprijetila u 22. minuti kada je Bobić zaustavio Bekića, a nakon toga Bekrić iz dobre pozicije šutira preko gola.

U 33. minuti Brandao je probao iz slobodnog udarca zaprijetiti golu Slobode, ali bez uspjeha. Nakon toga, u 38. minuti, velika šansa za Rođene. Prvo je Fajić pogodio stativu, da bi Ćosić nakon toga neprecizno šutirao iz odlične pozicije. Svoj udarac je oprobao i Zeljković, ali bez promjene rezultata. Tako se na odmor otišlo rezultatom 0:0.

Početak drugog poluvremena nije donio velike šanse. U 58. minuti Rođeni su izvršili prvu izmjenu, kada je Vehabović zamjenio Samardžića. U nastavku igre nismo vidjeli previše prilika, Rođeni su oprezno stajali na terenu, dok je Sloboda pokušavala da stvori pritisak, ali bez uspjeha. U 77. minuti izvršena je druga izmjena, Berisha je zamjenio Fajića.

U 79. minuti Vehabović je šutirao, ali pravo u golmana Lakića. Nakon toga, u 85. minuti, Brandao je zatražio izmjenu, a u igru je ušao Kuduzović. Do kraja utakmice Sloboda je pogodila prečku u sudijskoj nadoknadi, kada je iz slobodnog udarca šutirao Bekrić.

Na kraju, završeno je remijem bez golova, 0:0.

U narednom kolu Velež će ugostiti ekipu Širokog Brijega.