Veležu samo bod protiv Čapljine

Danas je na Stadionu Rođeni odigrana utakmica između FK Velež i HNK Čapljina, u okviru 10. kola Prve lige FBiH. Na kraju, završilo je bez golova, 0:0.

Rođeni su danas istrčali u sastavu : Abdihodžić – Alikadić, Imamović, Kuduzović, Mešanović – Zvonić, Ćosić – Mujezinović, Rodrigo, Handžić – Panesso. Na klupi su bili Tipura, Doljančić, Memić, Vasić, Ovčina, Isić i Brandao.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli previše prilika. Rođeni su prvi put zaprijetili u 9. minuti, kada je udarac Zvonića iz slobodnog udarca otišao preko gola Buntića. Za goste je prvi pokušao Rodin, čiji udarac uspijeva odbraniti Abdihodžić. U 20. minuti Ćosić je pokušao, ali nakon dobrog njegovog udarca Buntić odlično interveniše.

U nastavku poluvremena Rođeni su imali više lopte u svojim nogama, ali bez većih prilika. Tako se na poluvrijeme otišlo rezultatom 0:0.

Drugo poluvrijeme Rođeni su otvorili izmjenom. Umjesto Handžića, u igru je ušao Brandao, koji je zazuzeo svoje mjesto u vrhu napada, dok je Panesso otišao na desnu stranu napada.

U 58. minuti Rođeni rade drugu izmjenu. Umjesto Mešanovića u igru je ušao Ovčina, koji je zauzeo svoje mjesto na lijevoj strani. Tada je došlo do određenih rokada u timu. Kuduzuvić je otišao na lijevu stranu odbrane, Zvonić se spustio pored Imamovića, dok su Rodrigo, Ćosić i Mujezinović ostali u veznom redu.

Rođeni su iz minute u minut pojačavali pritisak na gol gostiju, ali nisu uspijevali ozbiljnije ugroziti gol Buntića. Ćosić je probao u 66. minuti, dok je za goste koji su prijetili iz kontri pokušao Zubac minut kasnije. U 74. minuti Rođeni rade treću izmjenu. Umjesto Mujezinovića u igru je ušao Vasić.

Rođeni do kraja utakmice nisu uspjeli zatresti mrežu gostiju, tako da na kraju Čapljina nosi bod sa Stadiona Rođeni.

Naredna utakmica na rasporedu je u četvrtak, 12.10.2017. godine, kada Velež gostuje u Konjicu kod ekipe Igmana.