Velež upisao važnu pobjedu protiv Bosna Seme

Danas je na Stadionu Rođeni odigrana utakmica između FK Velež i FK Bosna Sema, u okviru 27. kola Prve lige Federacije BiH. Na kraju utakmice, Velež je golovima Handžića i Ćosića upisao pobjedu rezultatom 2-0.

Rođeni su istrčali u sastavu : Abdihodžoć – Krcić, Mrgan, Panesso, Petrović – Ćosić, Rodrigo, Mujezinović – Tatar, Handžić, Brandao. Na klupi su ostali Tipura, D. Ćemalović, Isić, Avdić, Uzun, Alikadić, Gosto.

Prije samog početka utakmice odata je počast tragično poginulim u avionskoj nesreći koja se desila 13.05.2017. godine u Jasenici kod Mostara.

Rođeni su zaprijetili već u drugoj minuti. Brandao je prošao po lijevoj strani, ubacio loptu u sredinu, gdje su Mujezinović i Tatar zakasnili. U 13. minuti Tatar pokušava, ali njegov udarac brani golma gostiju, Hodžić. Ipak, golman gostiju je bio nemoćan u 15. minuti. Sjajno proigravanje Tatara, odlično koristi Handžić, i to je 1-0 za Rođene.

Sredinom poluvremena, Bosna Sema je zaprijetila preko Kadrića, ali njegov šut nakon gužve u 16-ercu odlazi preko gola. U nastavku poluvremena smo gledali pretežno igru na sredini terena.

Najbolju šansu su imali Rođeni preko Petrovića pred sami kraj poluvremena, ali se iskazao golman Handžić. Tako se na odmor otišlo rezultatom 1-0 za Rođene.

Drugo poluvrijeme Rođeni otvaraju izmjenom. Umjesto Rodriga u igru je ušao Tarik Isić. U 50. minuti Tatar i Brandao su imali veliku šansu da postignu drugi gol za Rođene, ali prvi šut blokira odbrambeni igrač Bosne, dok drugi udarac Brandaa prelazi preko gola.

Ipak, Rođeni dolaze do drugog gola u 58. minuti. Korner je izve Tatar, odbrana Bosne izbija loptu prema sredini, koju je sjajnim volej udarcem dočekao Mehmed Ćosić, i to je 2-0 za Rođene.

Nakon gola trener Rahimić radi drugu izmjenu. Umjesto strijelca prvog gola, Faris Handžića, u igru je ušao Dino Ćemalović. U 71. minuti velika šansa za Velež. Tatar odlično gura loptu u prostor, Krcić i Brandao izlaze sami pred golmana, ali Krcić nesebično dodaje loptu do Brandaa koji se nalazi u ofsajdu.

U 75. minuti Bosna Sema je zaprijetila preko Oglečevca, koji je šutirao jako, ali preko gola Abdihodžića, koji je danas bio kapiten ekipe. Priliku za igru od 77. minute dobio je i Samir Gosto, koji ja zamjenio Kerima Tatara.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, tako da je na kraju Velež upisao važnu pobjedu i nova tri boda.

Podjeli članakShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on RedditPin on PinterestEmail this to someonePrint this page