Velež se oprašta od Kupa BiH u 1/16 – finala

Danas su odigrane utakmice u okviru 1/16 finala Kupa BiH. U Mostaru, na Stadionu Rođeni, snage su odmjerile ekipe Veleža i Olimpika. Na kraju 90 minuta sportske borbe, pobjedu su slavili gosti iz Sarajeva.

Rođeni su danas istrčali u sastavu : Abdihodžić – Doljančić, Imamović, Zvonić, Kuduzović – Isić, Ćosić, Vasić – Mujezinović, Panesso, Brandao. Na klupi su bili Tipura, Alikadić, Petrović, Memić, Avdić, Rodrigo, Handžić.

Velež je prvi zaprijetio golu gostiju. U 7. minuti Brandao je sa lijeve strrane ubacio upotrebljivu loptu za Ćosića, koji ne uspijeva na najbolji način zahvatiti loptu, koja prolazi blizu stative gola Bandovića. Nakon toga, svoj šut oprobao je i Vasić, ali bez uspjeha.

U 22. minuti Ćosić se našao u odličnoj prilici, nakon što je Panesso sjajno prevario igrača Olimpika i uposlio Doljančića koji je prošao po desnoj strani. Ipak, nije uspio zahvatiti loptu i odbrana Olimpika je reagovala na vrijeme.

Za kaznu, Olimpik iz prve prave prilike dolazi do prednosti. Strijelac gola bio je Oglečevac, kao i u prvoj utakmici u ovoj sezoni. Igrala se 25. minuta.

Rođeni su pokušali odmah uzvratiti. U 30. minuti Panesso je uputio dobar šut, ali je Bandović odličnom intervencijom spasio gol Olimpika. U međuvremenu, Rodrigo je ušao u igru, umjesto Tarika Isića.

Nakon toga, pet minuta kasnije, Ćosić odlično prolazi po lijevoj strani i povratnom loptom upošljava Brandaa, čiji šut blokira Jusić. Ubrzo je i Panesso uputio šut prema Bandiću, ali lopta prelazi preko gola.

Rođeni su svim snagama napadali prema golu Olimpika, ali su se gosti uspijevali odbraniti. Ipak, pred sami kraj poluvremena Panesso uspijeva „ugurati“ loptu u mrežu Bandovića, što se ispostavilo kao rezultat prvog poluvremena. Velež – Olimpik 1:1.

Drugo poluvrijeme Rođeni otvaraju izmjenom. Umjesto Vasića u igru je ušao Memić. Prve minute drugog poluvremena protekle su u laganoj inicijativi Rođenih, koji su pokušavali doći do gola. Ipak, nakon jedne brze transformacije nakon izgubljene lopte, Olimpik preko rezerviste Mahovića postiže prelijep gol i dovodi Olimpik u novo vodstvo. Igrala se 57. minuta.

Nakon primljenog gola, Rođeni su opet reagovali na pozitivan način i krenuli su odmah po izjednačenje. Brandao je lijepim udarcem pokušao nadmudriti Bandovića, ali krajnjim naporom golman Olimpika spašava vlastiti gol. Sa druge strane, Olimpik je preko Jusufbašića zaprijetio, ali bez uspjeha.

U 78. minuti trener Rahimić radi treću izmjenu. Umjesto Mujezinovića u igru je ušao Handžić. Do kraja utakmice, Olimpik je uspio zabiti i treći gol, strijelac je bio Vidović.

Na kraju, pobjeda Olimpika rezultatom 3:1. Rođeni se okreću prvenstvenim obavezama. Slijedi utakmica u Kaknju, protiv Rudara, koja je na rasporedu u subotu od 15:30h.