Velež protiv Rudara iz Kaknja u finalu turnira u Župči

Danas je u Župči počeo 22. Memorijalni turnir šehidima i poginulim sportistima u ARBiH. Na turniru pored domaćina, FK Mladost, učestvuju još Velež, Rudar Kakanj i Rudar Breza.

FK Velež svoju utakmicu igrao je protiv domaćina, FK Mladost, te upisao pobjedu rezultatom 7:1.

Rođeni su krenuli u sastavu : Rahimić – Doljančić, Mrgan, Kuduzović, Ćosić – Panesso, Vasić, Rodrigo – Tatar, Brandao, Mujezinović.

Velež je vrlo brzo pokazao da je razlika u kvaliteti velika, pa je nakon 25 minuta igre vodio 3:0. Dvostruki strijelac bio je Mujezinović, dok je jedan gol dodao i Brandao. Sa tim se rezultatom na kraju otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu trener Ibro Rahimićem na teren je izveo sljedeći sastav : Rahimić – Alikadić, Memić, Obradović, Simić – Isić, Avdić – Gosto, Čustović, Handžić – Klarić.

Ildar Klarić željan dokazivanja u prvih 15 minuta igre postiže dva gola, za vodstvo Veleža 5:0. Nakon toga, domaćin je uspio postići počasni gol i smanjiti na 5-1.

Do kraja utakmice, pogađali su još Handžić i Čustović, te tako postavili konačnih 7:1.

U prvoj utakmici turnira Rudar Kakanj je slavio protiv Rudara iz Breze sa 2:0, te tako izborio plasman u finale turnira.

Finale se igra u nedjelju, 16.07., sa početkom u 17:30h.