Važna pobjeda Rođenih protiv Sloge

Danas je na Stadionu Rođeni odigrana utakmica 12. kola Prve lige FBiH između Veleža i Sloge Simin Han. Nakon 90 minuta sportske borbe, slavili su Rođeni rezultatom 3:0. Strijelci su bili Zvonić, Panesso i Ovčina.

Rođeni su danas istrčali u sastavu : Abdihodžić – Alikadić, Imamović, Kuduzović, Doljančić – Zvonić, Ćosić – Panesso, Rodrigo, Mujezinović – Brandao. Na klupi su bili Rahimić, Mrgan, Isić, Avdić, Ovčina, Handžić i Vasić.

U prvom poluvremenu smo gledali borbenu utakmicu, bez većih prilika na obje strane. Igralo se pretežno na sredini terena, sa ponekim udarcem prema golu.

Kada je izgledalo da će se na poluvrijeme otići bez golova, Rođeni su odigrali dobru akciju, koju je odbrana Sloge zaustavila prekršajem nad Panessom, a sudija Topalović pokazuje na penal. Precizan je bio Zvonić, i to je bilo 1-0 za Rođene. Rezultat sa kojim se otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme Rođeni otvaraju izmjenom. U svlačionici je ostao Mujezinović, a u igru ušao Ovčina. Sloga je od prve minute drugog poluvremena krenula po izjednačenje, ali odbrana Veleža je bila na visini zadatka.

U 58. minuti odlična akcija Rođenih koja je na kraju krunisana golom. Odbrana Veleža je odlično reagovala i dodala loptu Panessu koji je bio na sredini terena. Odlično odvaja na desnu stranu za Ovčinu, koji odmah loptu dodaje naprijed Panessu koji lob udarcem matira Hamzabegovića, koji nije baš najbolje reagovao kod udarca. 2-0 za Velež u 58. minuti.

a2

Picture 1 of 1

Sloga je zaprijetila golu Veleža u 65. minuti kada je Joco Stokić, koji je ušao početkom drugog poluvremena, pokušao iz slobodnjaka ali je Abdihodžić odlično reagovao. Sredinom drugog poluvremena izvršena je i druga izmjena u timu Veleža. U igru je ušao Isić, a izašao Ćosić.

U 71. minuti velika prilika za Velež. Ovčina izlazi sam pred Hamzabegovića, koji odlično brani i spašava svoju ekipu od trećeg gola. Nakon njega, probao je i Brandao, ali njegov udarac odlazi preko gola gostiju. U 81. minuti Vasić ulazi u igru umjesto Rodriga. Pred sami kraj utakmice Brandao je sjajno šutirao, ali je Hamzabegović odlično reagovao.

U 90. minuti Ovčina, nakon odlične asistencije Doljančića,  postiže gol za konačnih 3-0 za Velež.

Na kraju, potpuno zaslužena pobjeda Veleža i nova tri boda koja puno znače na planu samopouzdanja pred nastavak sezone.