Važna pobjeda Rođenih protiv dobrog Rudara

Danas je u okviru 20. kola Prve lige Federacije BiH odigrana utakmica između FK Velež i FK Rudar Kakanj. Nakon 90 minuta velike borbe, slavili su Rođeni rezultatom 1:0.

Danas su na teren istrčali : Abdihodžić – Krcić, Mahinić, Zvonić, Petrović – Memić – Panesso, Rodrigo – Tatar, Mujezinović – Brandao. Na klupi su bili Tipura, Isić, Cenaj, Avdić, Ćosić, Uzun i Dino Ćemalović.

Prije samog početka utakmice odata je počast svim umrlim i poginulim članovima Red Army-a. Ispred KN Red Army položeno je cvijeće na spomen ploču koja se nalazi u vrhu centralne tribine, dok su ostali navijači i igrači, minutom šutnje i svako na svoj način, odali počast.

Rođeni odlično otvaraju utakmicu, i dolaze do gola u 5. minuti. Centaršut Tatara odlično je iskoristio Zvonić, koji ispred golmana gostiju posprema loptu u mrežu.

Nakon gola, gledali smo dobru i ravnopravnu utakmicu, gdje se igra najviše odvijala na sredini terena. Najbolju šansu za goste je imao Dino Hajdarević, koji je pogodio prečku Abdihodžića. Prije toga, bila je jedna sporna situacija u 16-ercu Veleža, ali sudija je pustio da se igra nastavi. Nakon toga, za Rođene je imao šansu Panesso, ali njegov slab šut brani golman gostiju. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 1:0.

Početkom drugog poluvremena trener Rahimić je bio primoran da izvrši prvu izmjenu. Umjesto povrijeđenog Panessa u igru je ušao Ćosić. U drugom poluvremenu smo gledali ravnopravnu igru. Rudar je pokušavao doći do gola, ali svaki put je odbrana Veleža na vrijeme reagovala.

U 75. minuti u igru ulazi Ćemalović, a izlazi Tatar. U 83. minuti Uzun mijenja danas odličnog Memića. Za domaćina je kod jednog centaršuta Ćosića zakasnio Brandao, i malo je falilo da se opet upiše u strijelce.

Pred sami kraj utakmice, nakon jednog kornera Abdihodžić fenomenalno brani, i spašava Velež od novog gola pred sami kraju utakmice.

Nakon četiri minute sudijskog produžetka, i sudijskog zvižduka, krenulo je slavlje na dobro popunjenim tribinama stadiona. Rudar Kakanj se pokazao kao odlična ekipa, i zbog toga ova tri boda vrijede još više.