Sigurna pobjeda Veleža protiv Iskre

Danas je na Stadionu Rođeni odigrana utakmica u okviru 7. kola Prve lige FBiH, gdje je Velež ugostio Iskru iz Bugojna. Na kraju utakmice, Rođeni su upisali pobjedu rezultatom 3-0, golovima Panessa, Zvonića i Brandaa.

Rođeni su danas istrčali u sastavu : Abdihodžić – Doljančić, Zvonić, Imamović, Kuduzović – Isić, Ćosić, Vasić – Panesso, Mujezinović, Brandao. Na klupi su ostali Tipura, Avdić, Memić, Rodrigo, Handžić, Alikadić, Petrović.

Početak utakmice nije donio neke velike prilike. Rođeni su pokušavali pas igrom da ugroze gol Iskre, ali su se gosti organizovano branili. Ipak, u 24. minuti, nakon odlično podvaljene lopte Zvonića, Panesso izlazi pred Ćemana i rutinski posprema loptu u mrežu. Velež – Iskra 1-0.

U 30. minuti Brandao je pokušao zaprijetiti golu Iskre, ali nakon par lažnjaka njegov udarac nije bio dovoljno dobar. Do kraja poluvremena, Velež je mirnom igrom kontrolisao utakmicu i nije dozvoljavao da igrači Iskre ozbiljnije ugroze gol Abdihodžića.

Sa druge strane, Ćosić, Mujezinović i Brandao pokušavali su ugroziti gol Ćemana, ali odbrana Iskre je uvijek na vrijeme intervenisala. Tako se na odmor otišlo rezultatom 1-0 za Velež.

Drugo poluvrijeme Rođeni otvaraju bez izmjena u timu. Odmah na početku, Ćosić je oprobao svoj šut, ali je Ćeman bio na pravom mjestu. Nakon toga, Brandao ima odličnu priliku da se upiše u listu strijelaca, ali njegov šut prolazi pored gola Iskre. Sa druge strane, Čakar je oprobao svoj šut, koji prolazi pored stative gola Abdihodžića.

U 62. minuti Rođeni rade prvu izmjenu. Umjesto Isića u igru je ušao Rodrigo. Malo nakon toga, u 64. minuti Velež je poveo 2-0. Brandao je iznudio penal, kojeg je odlično izveo Zvonić.

Nakon gola, trener Rahimić je izvršio i ostale dvije izmjene. Prvo je umjesto Minela Doljančića priliku za igru dobio je Amar Alikadić, a nakon toga Kuduzovića je zamenio Handžić, u 76. minuti igre.

Mujezinović je imao priliku upisati se u listu strijelaca, ali je golman Ćeman dobro reagovao. Ipak, u 90. minuti, Brandao postiže gol i postavlja konačnih 3-0. Na kraju, sigurna pobjeda Veleža rezultatom 3:0.

U srijedu, 20.09.2017. godine, na rasporedu je Kup utakmica 1/16 finala protiv Olimpika. Utakmica se igra na Stadionu Rođeni sa početkom u 16h.