Sigurna pobjeda Veleža protiv Dinama u Kupu FBiH

Danas je u Donjoj Mahali, Orašje, odigrana utakmica 2. kola Kupa Federacije BiH između NK Dinamo i FK Velež. Na kraju utakmice, Rođeni su opravdali epitet velikog favorita upisavši pobjedu rezultatom 3-0. Strijelci su bili Mujezinović, Zvonić i Panesso.

Rođeni su danas istrčali u sljedećem sastavu : Abdihodžić – Alikadić, Zvonić, Kuduzović, Ćosić – Avdić, Rodrigo, Panesso – Ovčina, Mujezinović, Klarić. Na klupi su ostali Tipura, Memić, Vasić, Mrgan, Isić, Doljančić, Mešanović.

Rođeni su ušli ozbiljno u utakmicu, i već od 6. minute imali su prednost. Strijelac gola bio je Mujezinović, na asistenciju Ovčine. Domaćin je preko Breškića zaprijetio u 11. minuti, ali njegov šut prolazi pored stative gola Abdihodžića. Mujezinović je pokušao i u 24. minuti, ali ovaj put nije bio precizan kao na početku utakmice.

U 35. minuti Buljubašić se našao u prilici, ali je Abdihodžić bio na visini zadatka. Nakon toga, Ovčina je zaprijetio golu Vincetića, ali se nije uspio upisati u listu strijelaca. Ipak, u 39. minuti svoje nišanske sprave namjestio je Denis Zvonić, i iz slobodnog udarca dovodi Velež u vodstvo od 2-0.

Prije samog kraja poluvremena, Breškić je pokušao iz slobodnog udarca, ali bez uspjeha. Tako se na poluvrijeme otišlo rezultatom 2-0 za Velež.

Početkom drugog poluvremena trener Rahimić radi dvije izmjene. Prvo u 50.minuti umjesto Mujezinovića u igru ulazi Minel Doljančić, da bi 5 minuta kasnije priliku za igru dobio Maid Mrgana umjesto Amara Alikadića.

U 61. minuti Panesso je u dva navrata oprobao svoj šut, ali je oba puta golman Vinvetić bio na pravom mjestu. Nakon toga, pokušao je i Ćosić, ali isti rezultat. Ipak, Panesso iz trećeg pokušaja uspijeva savladati Vincetića, za 3-0 vodstvo Veleža u 65. minuti.

Do kraja utakmice priliku za igru dobio je i Hamza Mešanović, koji je zamjenio Kuduzovića, kojem će ove minute dobro doći kako bi što prije uhvatio dobru formu. Rođeni su mirnom igrom priveli utakmicu kraju, te tako upisali sigurnu pobjedu rezultatom 3:0.