Rođeni slavili u Jajcu prvu gostujuću pobjedu u sezoni

Danas je u Jajcu, na stadionu Mračaj, odigrana utakmica u okviru 13. kola Prve lige FBiH između Metalleghea i Veleža. Na kraju, Rođeni su upisali prvu gostujuću pobjedu u sezoni, a Metalleghe prvi domaći poraz. Velež je golovima Mujezinovića, Zvonića i Handžića slavio rezultatom 3:1.

Rođeni su danas igrali u sastavu : Abdihodžić – Doljančić, Imamović, Kuduzović, Ćosić – Zvonić, Panesso – Mujezinović, Rodrigo, Ovčina – Brandao. Na klupi su Tipura, Mrgan, Memić, Avdić, Vasić, Isić i Handžić.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo puno prilika, a igra se pretežno odvijala na sredini terena. Velež je pokušavao pas igrom po teškom terenu doći do gola, dok je Metalleghe prijetio preko Smajića.

Velež je došao do prednosti u 26. minuti, kada je Mujezinović sa oko 20 metara pogodio mrežu Jamakovića. Do kraja poluvremena Rođeni su kontrolisali igru i nisu dozvolili domaćinu da ugrozi gol Abdihodžića.

Drugo poluvrijeme Rođeni otvaraju golom. U 51. minuti sudija Kazlagić je dosudio penal. Denis Zvonić je bio precizan, za vodstvo Veleža 2-0. Rođeni nisu dozvoljavali igračima Metalleghea da ozbiljnije zaprijete Abdihodžiću. Mnogo bliži novom golu bili su Rođeni u 71. minuti. Ovčina je zaustavljen prekršajem i sudija Kazlagić opet pokazuje na penal. Ipak, Zvonić ovaj put nije precizan, lopta odlazi preko gola.

U 75. minuti Metalleghe dolazi u priliku da ugrozi gol Veleža, ali je blato ispred gola Veleža pomoglo Abdihodžiću. Nakon toga, Brandao se nalazi u šansi, ali Jamaković brani.

Pred kraj utakmice Metalleghe je sve dao u napad, a Rođeni su pokušavali zaprijetiti iz kontri. Isić je zamjenio Rodriga u 82. minuti, a nakon toga Handžić je ušao umjesto Brandaa. Domaćinu se pritisak isplatio u 87. minuti kada Pljevak smanjuje rezultat, ali Handžić završava posao u sudijskoj nadoknadi solo prodorom za 3-1 vodstvo Veleža. Pred sami kraj utakmice Mrgan je zamjenio Panessa.

Na kraju, zaslužena pobjeda Veleža, prva gostujuća u ovoj sezoni. Naredni protivnik je trenutni lider Prve lige FBiH, Zvijezda.