Premijer liga BiH za juniore : Velež slavio protiv Širokog Brijega

Jučer, 14.10.2017. godine, odigrana je utakmica u okviru 9. kola Premijer lige BiH za juniore između FK Velež i NK Široki Brijeg. Na pomoćnom terenu Stadiona Rođeni bolji su bili juniori Veleža rezultatom 2:1, te tako upisali treću pobjedu zaredom.

Velež je poveo golom Mandžuke u 36. minuti, da bi pred sami kraj poluvremena Široki izjednačio preko Muse. Ipak, Rođeni su uspjeli doći do pobjede golom Puce u 62. minuti.

Juniori, koje treniraju Pajić i Spahić, trenutno zauzimaju 7. mjesto sa 13 bodova, uz utakmicu manje. Naime, u srijedu 18.10., juniori putuju u Etno selo Stanišići, gdje će odmjeriti snage sa FK Zvijezda 09.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Danas, 15.10.2017. godine, na pomoćnom terenu svoje utakmice u okviru Omladinske lige BiH odigrali su kadeti i juniori Veleža i Blagaja.

Kadeti Veleža slavili su rezultatom 5:0. Dvostruki strijelac bio je Pehilj, dok su po jedan dali Pirić, Haljković i Muraspahić. Kadeti, predvođeni trenerom Taslidžom, se nalaze na 1. mjestu zajedno sa ekipom Posušja. Obje ekipe imaju osvojen 21 bod iz 8 utakmica.

Juniori su također bili sigurni pobjedivši rezultatom 4:0. Dvostruki strijelac bio je Marić, dok su po jedan dali Seferović i Mandžuka. Juniori se nalaze na 3. mjestu sa osvojenih 18 bodova, tri manje od prvoplasiranog Tomislava, koji ima utakmicu više.

U narednom kolu, kadeti i juniori gostuju u Livnu, kod ekipe Troglava 1918.